LDz sāk Jūrmalas dzelzceļa peronu modernizāciju

LDz sāk Jūrmalas dzelzceļa peronu modernizāciju

"Latvijas Dzelzceļš" (LDz) sācis būvdarbu sagatavošanas darbus Dzintaru un Babītes stacijās, tādējādi sākot Jūrmalas staciju un pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu, informēja uzņēmumā.
Kā izveidot dārza celiņu no bruģakmens?

Kā izveidot dārza celiņu no bruģakmens?

Savām rokām taisītiem dārza celiņiem jābūt estētiskiem, viegli kopjamiem un praktiskiem. Piemēram, koka taciņas izskatās skaisti, taču lietus laikā kļūst slidenas. Pirms ķeries klāt pie celiņa veidošanas savā pagalmā, kārtīgi izvērtē izmantojamā materiāla stiprās un vājās puses.
Kā apgaismot dārzu un pagalmu?

Kā apgaismot dārzu un pagalmu?

Daudzi namīpašnieki cenšas uzbūvēt skaistu un ērtu māju, tajā pašā laikā rūpējoties arī par tās pieguļošo teritoriju. Daudz patīkamāk, kad piemājas dārzs ir sakopts un izrotāts. Plānojot pagalma dizainu, noteikti ir jādomā par apgaismojumu.
Ietvju un celiņu kopšanai vislabāk noder sniega instrumenti

Ietvju un celiņu kopšanai vislabāk noder sniega instrumenti

Ziemas mainīgā temperatūra īpaši veicina gājēju celiņu apledošanu, kas kļūst bīstami gājējiem. Lai izvairītos no šāda veida apledojuma,veikalu tīkla ''K-rauta'' dārza kategorijas vadītājs Ingus Laumanis iesaka izmantot kaisāmo maisījumu, ledus lauzni un slotu.
Anniņmuižas meža atpūtas vietā ierīkoti jauni spēļu laukumi un izgaismoti celiņi

Anniņmuižas meža atpūtas vietā ierīkoti jauni spēļu laukumi un izgaismoti celiņi

Rīgas pašvaldība ir pabeigusi šajā gadā plānotos Anniņmuižas meža teritorijas labiekārtošanas darbus Imantā. Trešdien, 17.decembrī, atpūtas vietu apmeklēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un citas pašvaldības amatpersonas. Pēc iepazīšanās ar paveikto, pie jaunajiem rotaļu laukumiem kopā ar tuvējo mācību iestāžu audzēkņiem tika iedegta arī Ziemassvētku eglīte, informē Rīgas domē.
Kam jāpievērš uzmanība sniega lāpstas izvēlē

Kam jāpievērš uzmanība sniega lāpstas izvēlē

Kvalitatīva sniega lāpsta kalpos līdz pat 10 gadiem un noteikti raisīs arī darba prieku, jo būs gan vieglāk cilājama, gan izpaliks darba tulznas. Lai sniega lāpsta kalpotu pēc iespējas ilgāk, ir svarīgi izvēlēties savām vajadzībām atbilstoša lieluma un formas lāpstu, kā arī pārliecināties, ka tā izgatavota no kvalitatīva materiāla.
Mežonīgo Rietumu vēsturi tagad var iepazīt lielākajā skulptūru parkā Amerikā

Mežonīgo Rietumu vēsturi tagad var iepazīt lielākajā skulptūru parkā Amerikā

ASV Nebraskas štatā, Omahas pilsētā izveidots šajā valstī lielākais skulptūru parks, kas ataino Mežonīgo Rietumu vēsturi. Parka skulptūrās ietvertas divas tēmas – "Pirmatklājēju vīrišķība” un "Nebraskas štata mežonīgās dabas elpa”. Kā norāda žurnāls "Landscape Architect” (ASV), parka izveidošana prasījusi 400 000 cilvēkstundu darba, kas kopumā varētu būt vairāk nekā 10 gadi.
Ceļu remonts – pareizas tehnoloģijas un minimālas izmaksas

Ceļu remonts – pareizas tehnoloģijas un minimālas izmaksas

Inovatīvu materiālu izmantošana un pareizu tehnoloģiju pielietojums ceļu būvē paildzina to kalpošanas ilgumu un nozīmīgi ieekonomē naudu.
Bruģa izmantošanas iespējas piemājas teritoriju labiekārtošanā

Bruģa izmantošanas iespējas piemājas teritoriju labiekārtošanā

Bruģis ir gadsimtos pārbaudīts un savu vērtību nezaudējošs zemes seguma materiāls. Mūsdienās bruģa izmantošana kļūst aizvien izplatītāka arī piemājas celiņu un pagalmu labiekārtošanā. To nosaka mūsdienīgās bruģa ražošanas un likšanas tehnoloģijas, kas ļauj to izmantot visdažādākajos veidos, dodot iespēju izveidot stabilu, ilgmūžīgu un pievilcīgu zemes segumu.
Kā rodas uzpūtumi asfaltā?

Kā rodas uzpūtumi asfaltā?

Uzpūtums asfalta segumā rodas, kad mazā kontaktvirsmas dobumiņā ieslēgta gāze izplešas pieaugošas temperatūras dēļ. Ja nav dobuma, nebūs arī uzpūtuma.
48.darbs. Slikts koks – liepa

48.darbs. Slikts koks – liepa

Kad sestdienas rītā iebraucām savas lauku mājas pagalmā, viss betona laukums bija klāts kļavas lapām. Skaisti! Un, lai cik dīvaini tas arī izklausītos – arī praktiski.
Izmantot otrreiz - asfaltu

Izmantot otrreiz - asfaltu

Asfalta seguma frēzēšana ir viens no ceļubūves darbu posmiem. Tā rezultātā tiek iegūts liels apjoms vecās asfalta kārtas. To, kur izmantot šāda veida asfaltu, paliek katra ceļu būvnieka ziņā.
Rūpnieciski izgatavotie celiņu un laukumu segumi

Rūpnieciski izgatavotie celiņu un laukumu segumi

Dārza celiņu un laukumu segumu galvenais uzdevums – nodrošināt stingru, drošu pamatu zem kājām un arī zem dažādu piemājas teritorijā lietotu transportlīdzekļu vai dārza tehnikas riteņiem. Šai vajadzībai var izmantot dažādus seguma materiālus - gan dabiskas izcelzmes, gan rūpnieciski ražotus.
Dabīgie celiņu un laukumu segumi

Dabīgie celiņu un laukumu segumi

Dārza celiņu un laukumu segumu galvenais uzdevums – nodrošināt stingru, drošu pamatu zem kājām un arī zem dažādu piemājas teritorijā lietotu transportlīdzekļu vai dārza tehnikas riteņiem.
Nozīmīgākais ceļu būves projekts kopš neatkarības atgūšanas

Nozīmīgākais ceļu būves projekts kopš neatkarības atgūšanas

Oktobrī atklātais Saulkrastu apvedceļš, kas atvieglo satiksmi pa Eiropas nozīmes autoceļu <i>VIA Baltica</i> E67, Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajā gada labāko darbu skatē (1., 2. un 3.posms) Rīgas un Limbažu rajonos tika atzīts par gada labāko inženierbūvi.
14. Kristīnes dārza darbs.  Zālē ieaugušas celiņu plāksnes

14. Kristīnes dārza darbs. Zālē ieaugušas celiņu plāksnes

Tas ir viens no maniem nepatīkamākajiem dārza darbiem pavasarī – atdurt velēnu no celiņu un lielā automašīnu stāvlaukuma betona plāksnēm, jo uz tām pagājušajā vasarā savilkusies ložņājošo zāļu un pieneņu velēna. Zāle ir dzīva un, ja neko nedarīs, stiepsies tālāk.
Turpina veidot jaunus dzīvojamos rajonus Rīgā

Turpina veidot jaunus dzīvojamos rajonus Rīgā

Viens no vadošajiem Latvijas būvuzņēmumiem <i>Merks</i> sestajā starptautiskā izstādē „Nekustamais īpašums. Pavasaris 2008” piedāvās divus atšķirīgus Rīgas jauno dzīvojamo rajonu attīstības scenārijus.
Laukumu un celiņu segumi. Praktiski, skaisti

Laukumu un celiņu segumi. Praktiski, skaisti

2008.gada pavasara izstādē <i>Māja I</i> vairāk nekā citgad varēja ieraudzīt interesantus seguma materiālus dārza celiņiem, laukumiem, pagalmiem, terasēm, baseinu apmalēm.
Novadu aktualitātes. Oktobris II

Novadu aktualitātes. Oktobris II

<b>Preiļi. Talsi. Liepāja. Bauska. Saldus. Balvi. Limbaži. Valmiera. Kuldīga. Ogre. Daugavpils. Cēsis.</b> Jaunbūves. Konkursi. Ražotnes. Vide.

Ceļu uzmērīšanas aizkulises

Droša pārvietošanās ar automašīnu lielā mērā atkarīga no ceļa kvalitātes, pieņemot par neapstrīdamu faktu, ka automašīnas stūre atrodas saprātīga vadītāja rokās. Savukārt kvalitatīva ceļa alfa un omega ir precizitāte visos izbūves etapos. Nedaudz ielūkosimies ceļinieku aizkulisēs.
Vai ir kādas beices, lai pārkrāsotu betona bruģi?
Labdien! Vai ir kādas beices, lai pārkrāsotu betona bruģi? Jo ir sanācis, ka iegādājoties bruģa partiju - gandrīz katra gabaliņa virsējā, tonētā virsma ir ar gaišiem pleķiem. Pleķi atgādina tādus kā izsāļojumus. Šie raibumi nav pazuduši arī pēc gada ekspluatācijas un praktizētā augstspiediena mazgāš...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Diezgan īpatnējs gadījums. Vispirms vajadzētu pārliecināties, kas šie īsti ir par pleķiem. Samitriniet vienu bruģa akmeni un tad paņemiet to un gaišajiem pleķiem uzlieciet virsū Vincents Polyline VIP tīrītāju (atšķaidītu 1:5 ar ūdeni), tikai ļoti uzmanīgi - ar brillēm un gumijas cimdiem. Sk...
Kādas ir koka bruģa priekšrocības?
Labdien! Pie pirts vēlos nobruģēt nelielu laukumu ar koka bruģi. Kādas īsti ir tā priekšrocības?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Koka bruģis ir estētiski skaists un dekoratīvs, patīkams kājām, jo neuzkarst saulē. Tāpat tas ir dabisks, patīkams basām kājām. Tomēr koka bruģim ir arī vairāki mīnusi - tas mēdz plaisāt, neimpregnēta koksne ātri bojājas, tas ur grūti kopjams, ne vienmēr ir ērts staigāšanai un tas ir mehān...
Vai krāsa ietekmē bruģa izturību?
Labdien! Vēlējos uzzināt, vai krāsa ietekmē bruģa izturību? Kādas krāsas bruģis ir labāks?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Bruģa izturība atkarībā no krāsas nemainās, līdz ar to arī nav iespējams pateikt, kādas krāsas bruģis būtu labāks. Viss atkarīgs no Jūsu vēlmēm un atvēlētajiem līdzekļiem.
Vai bruģī var klāt ziemā?
Labdien! Vai bruģi var klāt ziemā?
Atbild:
Andis Adamaitis
Labdien. Ja nav sagatavota pamatne - ģeotekstils, smilts (blietēta), šķembas (blietētas), tad labāk nelikt bruģi ziemā. Pavasarī bruģis var sēsties un vietām vajadzēs pārtaisīt. Ja pamatne ir sagatavota, tad uz smalkajām - skalotajām šķembām (frakcija 1-4 mm) vai, ja bruģis nav paradzēts automaš...
Vai bruģis pēc ziemas sezonas var sabojāties?
Labdien! Vai tagad pirms ziemas iestāšanās vajag veikt kaut kādas darbības bruģa pasargāšanai, lai pēc ziemas perioda tas nesabojātos?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Ja mašīna tiek visu ziemu turēta uz šīs virsmas, bruģa ķieģeļi un pati mašīna tiek pakļauti rūsēšanas procesam. Tātad, lai to labotu ir jāveic hidrofobizācija, respektīvi, nopērkam Vincents Polyline firmas Hidrofobs un apstrādājam virsmu, tiklīdz nokūst sniegs. Vēl ir iespējams, veidot i...
Vai ir iespējams pārkrāsot bruģi?
Labdien! Vai ir iespējams pārkrāsot bruģi?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Krāsot bruģi ir iespējams, bet rezultāts nesanāks labs, jo krāsa bruģim ražošanas procesā tiek uznesta rūpnieciski to iemaisot betona masā, līdz ar to tiek iegūts vēlamais pigments.
Kā pasargāt bruģi, lai tas pēc ziemas perioda netiktu sabojāts?
Labdien! Mēs saskārāmies ar šādu problēmu – atklājām, ka pavasarī, tai vietā, kur pa ziemu tika novietota automašīna, bruģa segumam radās bojājums - virsējās kārtas nolobīšanās. Cietēji bija brūni iekrāsotie bruģa ķieģelīši. Rezerves bruģa ķieģelīši ir, protams, ka bojātos nomainīsim. Jautājums b...

Labdien! Ja mašīna tiek visu ziemu turēta uz šīs virsmas, bruģa ķieģeļi un pati mašīna tiek pakļauti rūsēšanas procesam. Tātad, lai to labotu ir jāveic hidrofobizācija, respektīvi, nopērkam Vincents Polyline firmas Hidrofobs un apstrādājam virsmu, tiklīdz nokūst sniegs. Vēl ir iespējams, veidot i...
Kādu bruģi izvēlēties autosstāvietas izbūvei?
Labdien! Kādu bruģi labāk izvēlēties autosstāvietas izbūvei pie biroja ēkas? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Šeit būs detalizēta informācija par to, kādu bruģa veidu izvēlēties - http://www.abc.lv/?article=praktiskie-padomi-ilgdzivotajs-brugis-un-ta-plasas-izmantosanas-iespejas Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādas ir bruģakmeņu atsķirības?
Labdien! Zinu, ka ir dažāda veida bruģakmeņi. Sakiet, ar ko īpašāki ir, piemēram, tie, kas ir dārgāki? Vai to nosaka tas, ka viņi ir krāsaini, nu salīdzinot ar pelēkajiem, vai vienkārši izturīgāki? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Mūsdienās tiešām pieejami ļoti daudz un dažādi bruģa veidi. Iespējams iegādāties standarta bruģi, ar lielas slodzes izturības īpašībām. Bruģa forma sastāv no diviem bruģa veidiem un tas ir pielāgots mehāniskai ieklāšanai. Tad, protams, seko pārējie ekskluzīvās klases bruģi. Viens no pop...
Vai mauriņš ar laiku var sākt irdināt bruģi?
Labdien! Sakiet, ja es pa vidu savam iebraucamā ceļa bruģim esmu atstājis tukšu sliedi ar melnzemi, ar domu, ka tur iesēšu mauriņu, vai tas varētu kā bojāt pašu bruģi? Ar laiku, piemēram, blakusesošā zāle sāk irdināt bruģi? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Lai mauriņš būtu glīts un sakopts, tas laiku pa laikam arī jāpļauj, turklāt augsnei reizumis nepieciešams veikt aerāciju. Svarīgākais, lai viss būtu iekārtots un būtu aprūpēts laicīgi, pirms zāle paspējusi ieaugties bruģī. Atbildei ir informatīvs statuss!

Rakstos atrasts: 44

Pagalma tīrīšana ziemas laikā

Pagalma tīrīšana ziemas laikā

Ar sniega ''problēmu'' visbiežāk saskaras privātmāju īpašnieki. Katru ziemu nākas tīrīt ne tikai celiņus un taciņas, kas ved līdz mājai, bet arī pagalma braucamās daļas.

Alternatīva lāpstai - sniega frēze

Alternatīva lāpstai - sniega frēze

Lai ātri un kvalitatīvi notīrītu sniegu lielās platībās, ērtāks un arvien populārāks risinājums darbam ar tik ierasto lāpstu ir sniega frēze jeb sniega pūtējs. Iekārtas ir piemērotas gan darbam privātmājā un lauku sētā, gan arī komunālās saimniecības uzņēmumos. Atliek vien izvēlēties iekārtu ar tīrāmajai platībai atbilstošu jaudu un tehniskajām iespējām. Kam jāpievērš uzmanība, ja apsver iespēju iegādāties sniega pūtēju?

Jautājumos atrasts: 12

Vai ir kādas beices, lai pārkrāsotu betona bruģi?

Labdien! Vai ir kādas beices, lai pārkrāsotu betona bruģi? Jo ir sanācis, ka iegādājoties bruģa partiju - gandrīz katra gabaliņa virsējā, tonētā virsma ir ar gaišiem pleķiem. Pleķi atgādina tādus kā izsāļojumus. Šie raibumi nav pazuduši arī pēc gada ekspluatācijas un praktizētā augstspiediena mazgāš...