Elektrodrošības padomi svētku gaidīšanas laikam

Elektrodrošības padomi svētku gaidīšanas laikam

Lai gan par ugunsdrošību un dažādiem piesardzības pasākumiem Adventes laikā ir runāts daudz, gadu no gada tiek pieļautas vienas un tās pašas kļūdas. Īpaša piesardzība jāievēro, lietojot dekoratīvo apgaismojumu gan telpās, gan ārpus tām. Lai svētku gaidīšanas laiks aizritētu mierīgi, ielāgo elektrodrošības padomus.
Padomi ugunsdrošam Adventes laikam

Padomi ugunsdrošam Adventes laikam

Svētdien, 29.novembrī, sāksies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kura neatņemama sastāvdaļa ir Adventes vainagu taisīšana un sveču dedzināšana. Sagaidot pirmo Adventes svētdienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus drošības padomus, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.
Četras pārsteidzoši vieglas mājas drošības idejas

Četras pārsteidzoši vieglas mājas drošības idejas

Zādzības nenotiek tikai asa sižeta filmās. Jebkura māja ir pakļauta ielaušanās riskam, turklāt ir muļķīgi paļauties, ka ar tevi jau tā nenotiks. Zagļi iekāro ne tikai ekskluzīvus un dārgus īpašumus – ja būs iespēja, tiks aplaupīta arī šķietami necila lauku mājiņa. Lai pasargātu sevi no liekiem pārdzīvojumiem, veic kaut nelielus ieguldījumus savas un mājinieku drošības labā.
Ēku drošībai izstrādāta jumta uzraudzības sistēma

Ēku drošībai izstrādāta jumta uzraudzības sistēma

Zolitūdes traģēdija 2013.gadā izraisīja pārmaiņu virkni būvniecības nozarē un politiskajā vidē, īpaši dziļu rētu atstājot sabiedrības apziņā. Visi kā viens metās meklēt vainīgos. Galu galā tika pieņemts arī jauns Būvniecības likums, tomēr, apmeklējot tirdzniecības centrus un citas sabiedriski nozīmīgas ēkas, neviļus nākas baiļoties par ēkas izturību un savu drošību.
Pirms apkures sezonas sākuma jāpārbauda iekšējie elektrotīkli

Pirms apkures sezonas sākuma jāpārbauda iekšējie elektrotīkli

Pirms apkures sezonas sākuma, AS "Sadales tīkls" aicina dzīvokļu un māju īpašniekus, kā arī namu apsaimniekotājus, pārbaudīt savu objektu iekšējos elektrotīklus, lai pārliecinātos par drošu elektrotīkla tehnisko stāvokli, kas ir īpaši svarīgi brīdī, kad iedzīvotāji, kuru mājokļiem apkure vēl nav pieslēgta, sāks pastiprināt izmantot elektriskos sildītājus.
Kā sagatavoties drošai apkures sezonai

Kā sagatavoties drošai apkures sezonai

Ik gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanas izraisītām problēmām - neiztīrītiem dūmvadiem, bojātām apkures ierīcēm un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi sagatavoties apkures sezonai - iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un ierīkot dūmu detektorus.
Sākoties mācību gadam, nopietni jāizvērtē bērnu drošības riski

Sākoties mācību gadam, nopietni jāizvērtē bērnu drošības riski

Apsardzes kompānija "Koblenz drošība" ir novērojusi, ka ik gadu, beidzoties skolēnu brīvlaikam un sākoties jaunam mācību gadam, vismaz par 80% pieaug klientu satraukums par signalizācijas ieslēgšanu. Tas saistīts ar to, ka durvju slēgšana skolas laikā biežāk tiek uzticēta bērniem, kas vasaras brīvlaikā par šādu darbību, iespējams, ir aizmirsuši.
Vai tev ir mājas ārkārtas situāciju plāns?

Vai tev ir mājas ārkārtas situāciju plāns?

Mēs nekad negaidām un neuztveram par pašsaprotamām ārkārtas situācijas, tomēr tās mēdz notikt. Sagatavo mājas ārkārtas situāciju plānu, lai nepiedzīvotu nevajadzīgu stresu, samazinātu neērtības un palielinātu ģimenes drošību.
Mājokļa drošība atvaļinājuma laikā

Mājokļa drošība atvaļinājuma laikā

Latvijā iecienītākais atvaļinājuma laiks ir vasara. Liela daļa iedzīvotāju brīvdienas pavada izbraukumos ārpus savas dzīvesvietas, tuvākos vai tālākos ceļojumos. Taču pirms došanās atvaļinājumā ir vērts pārliecināties, ka mājvieta tiek atstāta drošībā. Valsts policijas dati liecina, ka katru dienu vidēji tiek apzagti vismaz 11 mājokļi.

Apsardze, drošība, ugunsdrošība

Jebkurai ēkai nepieciešams parūpēties par drošību un apsardzi. Māja var kļūt par uzbrukuma vai zādzības objektu, tāpat iespējamas arī ārkārtas situācijas, kas radušās nepietiekamas ugunsdrošības, tehnisku bojājumu vai laikapstākļu izraisītu katastrofu dēļ. Lai no tā izvairītos, ēkā ierīko apsardzi.
Viedās mājas cīņai ar garnadžiem

Viedās mājas cīņai ar garnadžiem

Kamēr lielai daļai cilvēku vasara ir ilgi gaidītās atpūtas laiks, tikmēr garnadžiem šī sezona ir pats ražīgākais un aktīvākais darba periods. Ikviens, kurš apzinās šo faktu, saskaras ar raizēm, jo nākas ne tikai saplānot ceļojumu, bet arī atrast kādu draugu vai radinieku, kurš varētu pieskatīt mājokli. Taču ne visiem un ne vienmēr rodas šādas iespējas. Ko iesākt, lai atvaļinājumu nebojātu uztraukums par atgriešanos apzagtā mājoklī?
Parūpējies par ugunsdrošību savās mājās

Parūpējies par ugunsdrošību savās mājās

Ikvienam mājas īpašniekam nepieciešams laicīgi parūpēties par ugunsdrošību savās mājās, un pastāv vairākas patstāvīgi veicamas darbības, kas noteikti palīdzēs justies drošāk.
Tehnoloģiju attīstība videonovērošanu padarījusi inteliģentu

Tehnoloģiju attīstība videonovērošanu padarījusi inteliģentu

Mūsdienās, attīstoties informāciju tehnoloģijām, arī drošības sistēmas ir spērušas milzu soli uz priekšu un spēj piedāvāt tādus risinājumus, kas agrāk šķita tāla nākotne.
Kādas būtu visdrošākās slēdzenes dzīvoklim?
Labdien! Kādas būtu visdrošākās slēdzenes dzīvoklim? Dzīvojam pirmajā stāvā, baidamies, ka tiksim apzagti, jo rajons nav viens no labākajiem. Kāds būs visdrošākais variants?
Atbild:
Edgars Kārkliņš
Labdien! Visdrošākā būtu ABLOY sērijas slēdzene, jo slēgšana notiek ar ABLOY patentētās disku vadības sistēmas cilindru. Šī sistēma praktiski nav atmūķējama. Precīzu modeli, kas Jums nepieciešams, varam piedāvāt pēc novērtēšanas durvju atrašanās vietā.
Nepiekrītu arhitekta vēlmei pārapdrošināties ar pamatu izbūvi, ko darīt?
Labdien! Vēlos celt māju un īsti nepiekrītu arhitekta vēlmei pārapdrošināties ar pamatu izbūvi. Pamatus vēlos rakt ar rokām, kur zeme kalpos kā veidņi un koka veidņus izbūvēt tikai virszemes daļā. Kādi ir Jūsu komentāri/ieteikumi šādam risinājumam? Otrs jautājums ir par iekšsienu pamatu dziļumu. J...

Labdien! Domāju, ja ir saturīga, mālaina grunts šāds risinājums, manuprāt, nav labākais veids, bet tā var darīt. Es gan ietiktu veidot visu veidņus, padziļināt to 10 - 15 cm zem grunts līmeņa un veidot no 3 cm bieza firbrolīta. Runājot par pārapdrošināšanos ar pamatu izbūvi, tomēr jāņem vērā arhite...
Varbūt ir kādas īpaši drošas slēdzenes pieejamas?
Labdien! Mums jau 2 reizi apzaga dzīvokli, varbūt ir kādas īpaši drošas slēdzenes pieejamas, jo es vairs tiešām nezinu, ko darīt, tas ko nopirkām pa jaunu arī neder...
Atbild:
Edgars Kārkliņš
Labdien! Mēs esam, paaugstinātas drošības un izturības, ABLOY prodkcijas autorizētie dīleri. Ja vēlaties droši aizslēgt savas durvis, vērsieties pie mums uz vekalu A.Čaka ielā 65., Rīgā. Mēs ieteiksim labāko risinājumu jūsu vēlmēm. Mob.t. 26590059
Cik izmaksātu apsardzes sistēmas ierīkošana privātmājai?
Labdien! Cik izmaksātu apsardzes sistēmas ierīkošana privātmājai Āgenskalna rajonā? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Konkrētas cenas iespējams uzzināt sazinoties ar kādu konkrētu apsardzes firmu, ar kuru vālaties sadarboties. Atbildei ir informatīvs statuss!
Vai iespējams nolīgt apsardzes firmu objektam uz vienu nedēļu?
Labdien! Kas man būtu jādara, ja vēlos nolīgt apsardzes firmu objektam uz noteiktu laiku, vienu nedēļu? Vai kas tāds tiek piedāvāts? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Tas ir atkarīgs no katras apsardzes firmas noteikumiem. Jums būtu jāvēršas pie katras no konkrētajām firmām. Atbildei ir informatīvs statuss!
Vai par ielaušanos dzīvoklī, saņemu arī info sms?
Labdien! Vai apsardzes sistēmas piedāvā pakalpojumu, par ielaušanos dzīvoklī, informējot mani, nosūtot sms? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Katra no apsardzes firmām ielaušanās gadījumā reaģē citādāk. Iespējams tiek nosūtīta sms, citas firmas Jūs par to informēs telefoniski zvanot. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kāds ir dzīvokļa apsargāšanas process no apsardzes kompanijas puses?
Labdien! Sakiet, kā notiek, piemēram, mana dzīvokļa apsargāšana? Ja notiek ielaušanās, tad apsardzes firma ar savu auto nekavējoties "lido" uz manu īpašumu. Respektīvi, es sīkāk vēlētos saprast, kāds ir process, pirms pats piesakos šai apsardzei. Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Protams, jebkura no apsardzes firmām, ielaušanās trauksmes gadījumā reaģē nekavējoties. Atšķiras veids kā tas notiek katrā no gadījumiem un katrā apsardzes firmā rīcība ir individuāla. Atbildei ir informatīvs statuss!
Vai man nepieciešams apsardzes firmai nodot dzīvokļa atslēgas?
Labdien! Ja es noslēdzu līgumu ar apsardzes firmu, vai man nepieciešams nodot viņu rīcībā arī manas mājas atslēgas? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Katrā firmā nosacījumi, par to kā apsardzes firma rīkojas mājokļa aplaupīšanas gadījumā, ir atšķirīgi. Ieteiktu Jums vērsties pie kādas konkrētas, Jūsu izvēlētas firmas, un izrunāt visus nosacījumus. Atbildei ir informatīvs statuss!
Vai par viltus trauksmi man jāmaksā apsardzes kompānijai?
Labdien! Sakiet vai gadījumos, kad mājai nostrādā signalizācija, taču tas ir pašu mājinieku neveiklas rīcības dēļ, tad apsardzes firma atbraucot pieprasa kaut kādu kompensāciju par šo viltus trauksmi? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Par to vai tiks pieprasīta samaksa par viltus signāliem, būtu jāinteresējas pie katras no apsardzes firmām. Katrai firmai šie noteiktumi atšķiras – citi pieprasa samaksu par viltus trauksmes izraisīšanu, savukārt citi to nedara. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādu atslēgas slēdzeni izvēlēties dārza mājai?
Labdien! Kādu atslēgas slēdzeni ieteiktu izvēlēties priekš dārza mājiņas, kur uzturēšanās notiek neregulāri, un prombūtnes laikā tomēr gribētu, lai sirds ir mierīga? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Šobrīd veikalos pieejamas daudz un dažādu firmu slēdzenes. Pirms iegādājaties kādu no tām savai dārza mājiņai, būtu nepieciešams izsvērt vai tā atbilst uzticamas slēdzenes raksturojošajiem kritērijiem: - Slēdzene nevarētu būt lēta, - Slēdzenei ir jābūt sertificētai, kas tiešām rakstu...

Rakstos atrasts: 33

Jautājumos atrasts: 25

Nepiekrītu arhitekta vēlmei pārapdrošināties ar pamatu izbūvi, ko darīt?

Labdien! Vēlos celt māju un īsti nepiekrītu arhitekta vēlmei pārapdrošināties ar pamatu izbūvi. Pamatus vēlos rakt ar rokām, kur zeme kalpos kā veidņi un koka veidņus izbūvēt tikai virszemes daļā. Kādi ir Jūsu komentāri/ieteikumi šādam risinājumam? Otrs jautājums ir par iekšsienu pamatu dziļumu. J...