7 tipiskas kļūdas veļasmašīnas lietošanā, kas nopietni kaitē ierīces darbībai

7 tipiskas kļūdas veļasmašīnas lietošanā, kas nopietni kaitē ierīces darbībai

Veļasmašīna, kā jau jebkura sadzīves tehnika, nav mūžīga un tai ir savi ierobežojumi. Tikko iegādājoties jaunu veļas mazgājamo mašīnu, mēs pret to izturamies saudzīgi, taču laika gaitā ieviešas nelāgi paradumi, kas kaitē ierīces darbībai.
Kā paša spēkiem atjaunot veco vannu?

Kā paša spēkiem atjaunot veco vannu?

Santehnika ar laiku nolietojas – arī vanna kļūst plankumaina, tās emaljā parādās švīkas un citi defekti.
Grīdas segums dušas telpai

Grīdas segums dušas telpai

Būvējot un renovējot, uzmanības centrā ir mājas centrālo telpu grīdas segums, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par dušas zonu. Ja esi atteicies no ierastās dušas kabīnes un vēlies veidot mazgāšanās telpu, nepieciešams rūpīgi pārdomāt piemērotāko un ūdenim draudzīgāko grīdas seguma materiālu.
Kā tīrīt un kopt mozaīkas flīzes

Kā tīrīt un kopt mozaīkas flīzes

Mozaīkas flīzes ir gadsimtiem ilgi iecienīts apdares materiāls. Tās iederas dažādu stilu interjerā un lieliski papildina standarta izmēru flīžu laukumus. Lai tās ilgi kalpotu un vienmēr izskatītos perfekti, mozaīkas flīzēm nepieciešama atbilstoša ikdienas kopšana.
Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Draugu apciemojums var izvērsties pagalam nepatīkams, ja, ieejot mājā, uzreiz nākas saraukt degunu. Nepatīkamu aromātu var radīt mājdzīvnieki, mitrums un pelējums, ēdiens un cigarešu dūmi. Šādas smakas ar laiku var iesūkties sienās, mīkstajās mēbeles un aizkaros, tāpēc novērs jebkādu nepatīkamu aromātu rašanās un izplatīšanās cēloņus.
Iebūvējamās sistēmas: priekšrocības un jautājumi

Iebūvējamās sistēmas: priekšrocības un jautājumi

WC iebūvējamās sistēmas sniedz klientiem daudz priekšrocību, kuras laika gaitā var novērtēt katrs ģimenes loceklis vai biroja darbinieks.
Padomi cīņai ar mitrumu vannasistabā

Padomi cīņai ar mitrumu vannasistabā

Nav svarīgi, vai cilvēks dod priekšroku karstās vannas procedūrām vai atsvaidzinošai dušai, jebkurā gadījumā vannasistaba ir vispiemērotākā vieta, kur rasties sēnītei. Paaugstināts mitruma līmenis, labas ventilācijas sistēmas neesamība un minimāls daudzums saules staru rada apstākļus, kuros rodas un vairojas pelējums.
Droša hidroizolācijas sistēma vannasistabām / dušas telpām – "Casco HydroStop"

Droša hidroizolācijas sistēma vannasistabām / dušas telpām – "Casco HydroStop"

Hidroizolācijas sistēma vannasistabām / dušas telpām "Casco HydroStop" ir ļoti efektīva, viegli uzklājama un ātri žūst.
Kā iekārtot mājas darba telpu?

Kā iekārtot mājas darba telpu?

Ja mājā nav atbilstoši iekārtotas darba vietas, pienākumu veikšana var būt apgrūtināta un samazinās produktivitāte.
Seši veidi, kā padarīt siltāku vannasistabu

Seši veidi, kā padarīt siltāku vannasistabu

Mēs visi reiz esam piedzīvojuši brīdi, kad jāiet vannoties, bet vēl nav iekurināta vai pietiekami uzsilusi māja. Padari savu vannasistabu siltāku!
Laiks remontam vannasistabā

Laiks remontam vannasistabā

Ja Tavas vannasistabas interjers ir novecojis, telpā vairs nav patīkami uzturēties, ir jāveic remonts! SIA "VELVE M.S. TEHNOLOĢIJAS" sniedz padomus, kā soli pa solim veikt vannasistabas remontu.
6 telpaugi vannasistabai

6 telpaugi vannasistabai

Dažām augu šķirnēm vannasistabā patiks pat labāk nekā citās telpās. Lai izvēlētos piemērotākos augus, jāizvērtē telpas apgaismojums, mitruma līmenis un temperatūra.
Vannasistabai piemērotākie telpaugi

Vannasistabai piemērotākie telpaugi

Sulīgi zaļie istabas augi ir lieliski interjera dekori. Tradicionāli ar tiem tiek papildināts viesistabas un guļamistabu iekārtojums, tomēr, kāpēc gan šajā sarakstā neiekļaut arī vannasistabu?
Pavasara tīrīšana, izmantojot tautas metodes

Pavasara tīrīšana, izmantojot tautas metodes

Ja vēl neesi paspējis veikt pavasara ģenerāltīrīšanu, iepazīsties ar abc.lv sniegtajiem padomiem – varbūt turpmāk mājas uzkopšanai vairs nekad nevajadzēs izmantot toksiskos tīrīšanas līdzekļus.
Kā iztīrīt veļasmašīnu

Kā iztīrīt veļasmašīnu

Lai cik tas neliktos dīvaini, mums ir ne tikai jāuzkopj māja un jāmazgā veļa, bet jātīra arī ierīces, ko ikdienā izmantojam citu lietu tīrīšanai. Reizi pa reizei ir jāizmazgā miskaste, jānoslauka putekļu sūcējs un arī jāiztīra veļasmašīna.
Sadzīves tehnikas gids: kā izvēlēties jaunu veļasmašīnu?

Sadzīves tehnikas gids: kā izvēlēties jaunu veļasmašīnu?

Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs veļasmašīnu izmanto vairākas reizes nedēļā, liecina Samsung pētījums. Daudzās mājsaimniecībās tā ir neatņemams palīgs ikdienas mājasdarbos, tomēr – ja savu veļasmašīnu lieto jau vairākus gadus, pārdomā, vai nav pienācis laiks apģērbu uzticēt modernākam modelim, kas ne tikai mazgās labāk, bet arī palīdzēs ietaupīt.
Dabīgā akmens flīžu kopšana

Dabīgā akmens flīžu kopšana

Ar dabīgo akmens flīžu palīdzību iespējams uzlabot jebkuras telpas interjeru. Ja esi izvēlējies tieši šo materiālu, vari būt pārliecināts par ilgtermiņa ieguldījumu. Dabīgā akmens flīzes lieliski papildina telpu, turklāt tās savu izskatu saglabās gadiem ilgi – ja tiks pienācīgi koptas.
Izvēlies piemērotu dušas kabīni

Izvēlies piemērotu dušas kabīni

Dušas kabīne ir iecienīts vannas istabas elements, kas laika gaitā no vienkāršas konstrukcijas attīstījies līdz pilnībai. Mūsdienās pieejami dažādu stilu modeļi, atbilstoši jebkuram dizaina risinājumam, tomēr kurš ir vispiemērotākais tieši tev?
K-rauta: Šobrīd visaktuālākās ir flīzes pasteļu toņos vai ar dabas motīviem

K-rauta: Šobrīd visaktuālākās ir flīzes pasteļu toņos vai ar dabas motīviem

Flīžu tendencēs arvien aktuālākas kļūst liela izmēra vai mozaīkas izskata flīzes pasteļu toņos, kā arī flīzes ar dabas materiālu rotājumiem. Veikalu tīkla K-rauta iekšējās apdares materiālu produktu grupas vadītājas novērojumi liecina, ka iedzīvotāji un uzņēmumi telpu apdarē arvien biežāk izmanto flīzes un izvēlas darīt pašu spēkiem.
Flīžu šuvju atjaunošana

Flīžu šuvju atjaunošana

Vannasistabā un virtuvē esošo flīžu šuves bieži maina krāsu, kļūst tumšas un pārklājas ar pelējumu. Reizēm nepalīdz pat kārtīga beršana, jo ziepju nosēdumi un citi netīrumi ieēdušies tik dziļi, ka jāsāk apsvērt flīžu šuvju atjaunošana.
Kādas priekšrocības un trūkumi ir caurteces elektriskajiem ūdens sildītājiem?
Labdien! Sakiet, lūdzu, kādas priekšrocības un trūkumi ir caurteces elektriskajiem ūdens sildītājiem? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Elektriskais caurteces ūdens sildītājs ir ļoti kompakts, tam vietu iespējams atrast gandrīz jebkurā dzīvoklī. Vēl viens pluss sildītājam ir tas, ka tas ieslēdzas tikai tad, kad atvērts karstā ūdens krāns, un nodrošina tūlītēju karstā ūdens padevi. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādu sūkni Jūs ieteiktu izvēlēties akai?
Labdien! Sakiet, kādu sūkni Jūs ieteiktu izvēlēties akai, lai nebūtu ūdens jāvelk ārā manuāli? Vai šie sūkņi akas dibenā nesakuļ grunti tā kā ūdens pēc tam ir ar dažādiem gružiem iekšā? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Veikalos šobrīd pieejami daudz un dažādi ūdens sūkņi. Lai ieteiktu Jums labāko un piemērotāko būtu jāzina konkrēti parametri, kā arī Jūsu iespējas ieguldīt šajā sūknī, tādēļ ieteiktu Jums doties uz būvniecības veikalu un pārdevējam konkrēti norādot visus parametrus un vēlmes, un lūgt pal...
Ar ko sākt, lai dušas vietā ierīkotu vannu?
Labdien! Ja es dzīvoklī vēlos atbrīvoties no dušas un ierīkot vannu, ar ko būtu nepieciešams sākt? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Visdrīzāk būtu jāsāk ar to, ka jāsaprot, kurā vietā un kā vēlaties novietot dušu, kā arī tas, cik liela/ maza tā būs. Ūdens pievads no tā nemainās, protams, ja nav vēlēšanās mainīt dušas sistēmu un ierīkot nestandarta ūdens maisītājus. Pēc tam dodamies uz veikalu un izvēlamies sev tīkamu...
Vai no dušas "klausules" lieluma atkarīgas patērētā ūdens daudzums?
Labdien! Vai no dušas klausules ir atkarīgs tas, cik lielu ūdens daudzumu es patērēju mazgājoties? Piemēram, ja iegādājos daudz lielāku dušas "klausuli" nekā standarta maisītājam. Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Jā, ūdens patēriņš ir atkarīgs arī no dušas klausules. Taču lielākoties tas atkarīgs no tā, ar kādu spiedienu Jūs tecināt ūdeni. Taču jo jaudīgāka klausule, protams, ūdens patēriņš būs nedaudz lielāks. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādēļ tualetes podā nepārtraukti tek ūdens?
Labdien! Kāda vaina varētu būt tam, ka katru reizi tualetē "noraujot" podā ūdeni, tas turpina tecēt? Vai mehānisms varētu būt beigts un jāmaina? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Ja no poda nepārtraukti tek ūdens būtu nepieciešams ierīkot tualetē skalojamo kasti ar ekonomisko pogu. Katrā ziņā ūdens tecēšana norāda uz bojātu ūdens padeves mehānismu. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kuru labāk - caurteces gāzes ūdens sildītāju vai elektrisko boileri?
Labdien! Sakiet, ko Jūs ieteiktu – caurteces gāzes ūdens sildītāju vai tomēr elektrisko boileri? Kas būtu lētāk šobrīd?
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Gāzes ūdens sildītājs viennozīmīgi būs ekonomiskāka izvēlē nekā elektriskais boileris. Taču jārēķinās ar to, ka lai uzstādītu un saņemtu visas nepieciešamās atļaujas gāzes katla uzstādīšanai, tas varētu prasīt laiku. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādēļ pil krāns, ja tas aizgriezts līdz galam?
Labdien! Sakiet vai tas, ka mājās, aizgriežot krānu līdz galam, tas turpina pilēt, nozīme, ka būtu nojucis maisītāja mehānisms un to vajadzētu mainīt? Nevēlos nogaidīt līdz situācijai, kad ūdens vienkārši būs neapturams un tecēs ārā, tāpēc domāju vai nevajadzētu krānu jau laicīgi nomainīt? Pal...
Atbild:
Agris Boruks
Labdien! Visticamāk Jums vienkārši jānomaina krāns, jo tas varētu būt bojāts.
Ko darīt, ja ir aizsalis ūdensvads Rīgā, trīsstāvu mājā?
Labdien! Sakiet, lūdzu, kādi būtu risinājumi, ja ir aizsalis ūdensvads Rīgā, trīsstāvu mājā? Pienākošā ūdensvada gals atrodas pagrabā, no kura 3m uz priekšu ir 90 grādu pagrieziens pa kreisi, un esam konstatējuši, ka ūdensvads aizsalis aiz šī pagrieziena. Ko mums darīt šādā situācijā? Vai ir iesp...
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Mans risinājums būtu: es aptītu to trubu ar "DEVI" tekņu apsildes vadiem kritiskajā vietā, bet pavasarī ķertos pie normālas aukstā ūdensvada siltumizolācijas.
Kāpēc aukstā ūdens skatītājs griežas uz priekšu, karstā - atpakaļ?
Sveicināti! Dzīvoju salīdzinoši mazā daudzdzīvokļu mājā. Kādu gadu ar ūdens skaitītāju nebija problēmas - patēriņš tāds kādam vajadzētu būt. Pirms 2 mēnešiem pēkšņi aukstā ūdens skaitītājs sāka skaitīt daudz vairāk, taču karstais: palikt arvien mazāk (griezties uz otru pusi). Vaina nav skaitītājo...
Atbild:
Arnis Dravnieks
Sveiki! Vaina varētu būt ūdens maisītājos, tā sauktajos "vieročos" . Maisītājs ir aizgriezts, ūdens netek, bet notiek aukstā un karstā ūdens sajaukšanās. Pameģiniet aizgriežot maisītāju ciet rokturi atstāt kādā no galējām pozīcijām, nevis vidējā. Varbūt šie procesi izbeigsies. Vismaz uzzināsiet, ...
Kā izvēlēties dušas uzgali un vai statīvu var stiprināt pie reģipša
Labdien! Vēlos nomainīt dušas "galu" kā arī pacelt augstāk statīvu, šobrīd tas piestiprināts pie flīzes, bet, lai statīva turētāju piestiprinātu augstāk - tur ir reģipsis. Sakeit, vai es varu vienkārši aiziet uz veikalu un izvēlēties dušu kādu vēlos, vai man būtu jāzina kādi precīzi izmēri? Un va...
Atbild:
Arnis Dravnieks
Labdien! Dušas uzgaļu vītnes ir pārsvarā gadījumu standartizētas. Ja vēlaties uzstādīt veco dušas uzgaļa kronšteinu, jāraugās, lai jaunais uzgalis turētos šajā kronšteinā. Ja riģipsis nav piesūcies ar mitrumu, uzburbis, tad lietojot speciālos dībeļus, kronšteinu var uzstādīt tieši uz riģipša. P...

Rakstos atrasts: 64

Grīdas segums dušas telpai

Grīdas segums dušas telpai

Būvējot un renovējot, uzmanības centrā ir mājas centrālo telpu grīdas segums, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par dušas zonu. Ja esi atteicies no ierastās dušas kabīnes un vēlies veidot mazgāšanās telpu, nepieciešams rūpīgi pārdomāt piemērotāko un ūdenim draudzīgāko grīdas seguma materiālu.

Kā tīrīt un kopt mozaīkas flīzes

Kā tīrīt un kopt mozaīkas flīzes

Mozaīkas flīzes ir gadsimtiem ilgi iecienīts apdares materiāls. Tās iederas dažādu stilu interjerā un lieliski papildina standarta izmēru flīžu laukumus. Lai tās ilgi kalpotu un vienmēr izskatītos perfekti, mozaīkas flīzēm nepieciešama atbilstoša ikdienas kopšana.

Jautājumos atrasts: 21

Vai jāmaina skaitītājs, kas mēdz apstāties?

Labdien! Vasarā mainīti ūdens skaitītāji, tomēr virtuves aukstā ūdens skaitītājs mēdz apstāties. Zvanījām uzstādītājiem, viņi teica, ka tā kādreiz varot notikt, ja ieķēries kāds gruzis - lai pasitot pa skaitītāju. Tā arī izdarījām un skaitītājs atsāka griezties, tomēr nedēļas sākumā vienas dienas li...