Logu siltināšana ar kaņepēm – ilgmūžīgs un videi draudzīgs risinājums

Logu siltināšana ar kaņepēm – ilgmūžīgs un videi draudzīgs risinājums

Kaņepes ir viens no svarīgākajiem šķiedraugiem zemeslodes mērenajā joslā, kuru jau kopš seniem laikiem izmanto ēku konstrukciju siltināšanai. Kaņepju šķiedras ir ļoti izturīgas, siltumefektīvas un pilnīgi ekoloģiskas – tas ir materiāls ar pievienoto vērtību.
Jauni logi – jauns skats uz pasauli

Jauni logi – jauns skats uz pasauli

Lasi un uzzini 6 pazīmes, kas liecina par to, ka logi ir jāmaina, kā arī 6 faktorus, ko Tavā mājoklī uzlabos jaunie logi.
No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.
Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu.
Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Mājas ārdurvis var būt gan droša aizsargbarjera, gan arī vājā vieta, kas tā vien aicina zagļus likt lietā savas prasmes. Ja tavas mājas durvis ir diezgan apšaubāmā stāvoklī, ņem vērā tālākminētos padomus, un padari tās drošākas.
Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Humbolta Universitātes pētnieki Berlīnē sadarbībā ar jumta logu ražotāju "Velux" ir nākuši klajā ar pētījumu, kurā secināts, ka liela daļa Eiropas iedzīvotāju cieš no zemas kvalitātes mājokļiem. Pētījuma autori norāda uz piecām būtiskām raksturiezīmēm, kas noved pie nekvalitatīviem dzīves apstākļiem un cilvēku produktivitātes rādītāju krišanos.
Padomi ārdurvju izvēlē

Padomi ārdurvju izvēlē

Mājas ārdurvis ir ēkas vizītkarte, kas vienlaicīgi vēsta ne tikai par saimnieka gaumi un rakstura īpašībām, bet arī pasvītro mājas eksterjera dizaina risinājumus.
Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Laika gaitā mājas ārdurvis var būt nobružājušās un izbalējušas. Ja esi nolēmis, ka ir īstais laiks košām pārmaiņām, piešķir savai mājai jaunus vaibstus un izvēlies jaunu ārdurvju krāsu.
Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Izvēloties logus, aizvien vairāk klientu pievērš uzmanību produkta kvalitātes un cenas atbilstībai, nevis izvēlas logus tikai pēc zemākās cenas.
Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Apkures sezonas sākšanās nozīmē, ka straujiem soļiem tuvojas ziema, bet daudziem mājokļiem vēl joprojām jāiztiek ar vecajiem logiem. Lai nodrošinātu, ka siltais gaiss, par kuru maksājam naudu, paliktu dzīvojamās telpās, nepieciešams padomāt par logu izolāciju.
Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Mājas ārdurvis ir tavas pasaules aizsargbarjera. Ja vien tu nedzīvo īrētā vai pirktā mājā, noteikti esi saskāries ar piemērotāko durvju izvēli. Tev varbūt liksies, kas tas nav nekas īpašs, tomēr no visiem pieejamajiem modeļiem, krāsām un materiāliem tu izvēlējies tieši šīs.
Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Kurš gan nezina senseno latviešu tautas gudrību: "Kal ratus ziemā, ragavas vasarā!". Arī logi, lai tie allaž būtu tehniskā kārtībā un labā vizuālajā izskatā, ir jāpārbauda un jākopj. Vislabāk to darīt vasarā, turklāt logu kopšana nenozīmē tikai stikla mazgāšanu un profilu jeb rāmju nospodrināšanu – jāpārbauda arī citas loga konstrukcijas detaļas un furnitūra.

Energoefektivitāte

Energoefektivitāte ir enerģijas lietderīga izmantošana. To nosaka pakāpe, kas izpaužas kā attiecība starp iegūto preci vai pakalpojumu un patērēto enerģiju. Energoefektivitātes paaugstināšanas būtība ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nepazeminot to kvalitāti. Energoefektīvi risinājumi ļauj ražotājiem samazināt produktu pašizmaksu un sabiedrībai ietaupīt uz saņemto pakalpojumu rēķina.

Logi, durvis, aprīkojums

Logs ir būvniecības laikā speciāli veidota arhitektoniskā detaļa būves konstrukcijā, tā ir aila sienā, kas galvenokārt kalpo kā avots dabiskās gaismas, kā arī gaisa ieplūdei telpā. Logu izmēram, atrašanās vietai un daudzumam ir liela nozīme ēkas projektēšanas procesā.
Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Logu aizsvīšana ir diezgan izplatīta problēma, ar kuru nereti saskaras gan veco koka, gan mūsdienīgu plastikāta logu īpašnieki. Turklāt otrajā gadījumā tas notiek biežāk. Būvniecības portāls abc.lv iesaka apskatīt iespējamos iemeslus, kāpēc rodas šī problēma un saprast, kā ar to cīnīties.
Metāla durvis – labākais ''sargs''

Metāla durvis – labākais ''sargs''

Uzsākot mājokļa remontdarbus vai būvējot māju, bieži vien tiek nolemts iegādāties drošas metāla durvis. Šobrīd šādu durvju iegāde nesagādā problēmas, tirgū pieejamas dažādas konstrukcijas un dizains, turklāt pieejami arī metāla durvju uzstādīšanas speciālisti.
Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Koka logu un durvju ražotāja SIA "Flora" izgatavotās ugunsdrošās koka durvis var aizturēt uguni līdz pat 73 minūtēm. To apliecina "BM Trada" Latvija sertifikāts, kurš izsniegts balstoties uz durvju dedzināšanas eksperimentu setificētā laboratorijā, kas atrodas Lielbritānijā.
Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Loga noformējumā svarīga ir ne tikai aizkaru vai žalūziju izvēle, nozīme ir arī karnīzei. Tieši karnīze nodrošina aizkaru lietošanas ērtumu un pievilcīgu interjeru. Ņemot vērā, ka tirgū ir ļoti liels piedāvājums, būvniecības portāls abc.lv piedāvā iepazīties ar vairākiem ieteikumiem, kā izvēlēties karnīzi un neapjukt to daudzveidībā.
Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Praktiski ikvienam no mums patīk, kad mājās ir daudz logu, pateicoties kuriem kļūst daudz gaišāk un mājīgāk. Tomēr, sākoties aukstajam laikam, caur tiem notiek lielāki siltuma zudumi, un tad jāsāk aizdomāties par siltināšanu.
Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Īpaši ziemā daudzos mājokļos saskaras ar nepatīkamu problēmu – uz ārsienām, kā arī ap un zem logiem pelē... Un pelējums, kā zināms, ne tikai neestētiski izskatās, bet arī ir kaitīgs cilvēka veselībai, tas var veicināt dažādas elpošanas ceļu saslimšanas. Notīrot pelējumu ar pretpelējuma līdzekli, tas pēc neilga laika atkal parādās... Vai maz ir iespējams kāds risinājums, lai pelējumu iznīdētu pavisam?
Iesakiet kokam saudzīgu materiālu, ar ko varētu atdalīt dzelzs profilu no koka?
Labdien! Vēlu rudenī ieliku jaunus pakešu logus ar plastikāta rāmi guļbūves mājā, kura apšūta ar ķieģeļiem. Demontējot vecos koka loga rāmjus, pamanīju spundi starp guļbūvi un rāmi. Kad logi bija jau salikti, iedomājos, ka spunde guļbūves baļķa galos nav nostiprināta. Doma ir izmantot krāsotu dze...
Atbild:
Andrejs Filipovs
Labdien! Varat to izdarīt ar butila lentu.
Kādus logus labāk izvēlēties telpai, kur netiks ierīkota ventilācija?
Labdien! Kādus logus labāk izvēlēties telpai, kur netiks ierīkota ventilācija? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Telpai varat izvēlēties jebkāda tipa logus. Svarīgi ir atcerēties, ka galvenais veids, kā novērst logu aizsvīšanu ir pareiza ventilācija un telpas regulāra vēdināšana, kas iznīcina mitrumu telpā un neļauj rasties sasmakušam gaisam vai norasot logiem. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kas jāzina, pirts logu izvēlē?
Labdien! Kam jāpievērš uzmanība, lai es izvēlētos logus pirts telpai? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Logus pirtī izvieto guļus vai ar garāko malu paralēli grīdai. Tie parasti mēdz būt mazi, taču ja pirts telpa ir lielāka, tos pieskaņo tai. Logu augstumu būtu vēlams izvēlēties tādu, lai sēžot uz lāvas cilvēki varētu baudīt skatu ārpus loga, tie būtu aptuveni 55 - 75cm augstumā no zemes, ...
Vai mūsdienu ražotie koka logi ir pakļauti pūšanas procesam?
Labdien! Vai koka logi salīdzinājumā ar PVC logiem nav vairāk pakļauti pūšanas un satrūdēšanas procesam? Vai arī mūsdienās tie tiek kaut kā īpaši apstrādāti? Paldies jau iepriekš!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Koka logiem būtisks pluss ir tas, ka tie "elpo", kas attiecīgi nodrošina labu gaisa apmaiņu telpās. Lai paši logi nesāktu pūt, tos būtu nepieciešams kopt un atbilstoši uzturēt. Jāpatur prātā arī tas, ka koka loga rāmis var mainīt krāsu, kā arī nedaudz deformēties. Atbildei ir informa...
Kādu atslēgas slēdzeni izvēlēties dārza mājai?
Labdien! Kādu atslēgas slēdzeni ieteiktu izvēlēties priekš dārza mājiņas, kur uzturēšanās notiek neregulāri, un prombūtnes laikā tomēr gribētu, lai sirds ir mierīga? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Šobrīd veikalos pieejamas daudz un dažādu firmu slēdzenes. Pirms iegādājaties kādu no tām savai dārza mājiņai, būtu nepieciešams izsvērt vai tā atbilst uzticamas slēdzenes raksturojošajiem kritērijiem: - Slēdzene nevarētu būt lēta, - Slēdzenei ir jābūt sertificētai, kas tiešām rakstu...
Vai dzīvokļa logus iespējams tonēt, tāpat kā mašīnas logus?
Labdien! Vai dzīvokļa logus iespējams tonēt, tāpat kā mašīnas logus? Paldies!
Atbild:
Toms Bērziņš
Labdien! Jā, dzīvokļa logus iespējams tonēt, tāpat kā mašīnas logus. Attiecīgi uzlīmejot plēves ar spoguļa efektu. Jāgriežas firmās, kas līmē plēves,uz stikliem. To var izdarīt arī jau uz esošiem logiem.
Ar kādu līdzekli varētu notīrīt sastājušos dabas putekļus un netīrumus no logiem?
Labdien! Sakiet, vai ir kāds līdzeklis, ar kuru pēc ziemas varētu notīrīt "sastājušos" dabas putekļus un netīrumus no logiem? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Veikalos nopērkami daudz un dažādi logu tīrīšanas līdzekļi, kas paredzēti speciāli logi tīrīšanai. Lai cīnītos ar lieliem netīrumiem, lieliski noder jebkāda vieda ziepjūdens, kas noņem taukus no virsmas. Atbildei ir informatīvs statuss!
Vai ar durvju eņģu palīdzību ir iespējams iztaisnot durvis?
Labdien! Vai ar speciālu eņģu palīdzību ir iespējams iztaisnot durvis? Respektīvi, tās pacelt vai nostiprināt taisni?
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Ja durvis ir zaudējušas savu stabilitāti, tad ieteiktu Jums ar līmeņrādi nomērīt, cik sašķiebtas tās ir slīpumā un doties uz būvniecības veikalu, lai pārdevējs/ konsultants Jums palīdzētu izvēlēties atbilstoša stipruma eņģes. Atbildei ir informatīvs statuss!
Kad visizdevīgāk iegādāties un mainīt logus mājoklim?
Labdien! Mūsdienās daudzi cilvēki iepērkas tad, kad ir sezonas preču izpārdošana. Vai ir kāds izdevīgs laiks, kad iegādāties logus mājoklim? Kāda izpārdošana vai vienkārši periods, kad logiem varētu būt atlaides? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Katrai no logu firmām ir sava cenu politika un periods, kad logus iespējams iegādāties ar dažādām atlaidēm. Ieteiktu Jums vērsties pie katras no firmām personīgi sastādot izmaksu tāmi tieši Jūsu mājoklim. Savukārt par logu nomaiņas laiku, protams, to būtu vēlams darīt gada siltajā period...
Vai koka durvīs iespējams iestrādāt daudzpunktu slēdzeni?
Labdien! Sakiet vai jebkurās durvīs iespējams iestrādāt daudzpunktu slēdzeni? Piemēram, ja man ir koka durvis?
Atbild:
Edgars Kārkliņš
Labdien! Ir tādas saucamās trīspunktu slēdzenes. Bet viņas labāk ir iestrādāt jau laicīgi pasūtot pie durvju ražotāja durvju izgatavošanas procesā. Bez trīspunktu slēdzenēm ir daudzas citas drošas slēdzenes, ko ir iespējams iestrādāt esošās durvīs. Bet pirms veic tamlīdzīgas darbības, meistaram ...

Rakstos atrasts: 57

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu.

Jautājumos atrasts: 83

Kā novērst atstarpi starp balkona durvīm un aplodu?

Labdien! Pirms 3 gadiem nomainījām vecos koka logus pret jauniem koka logiem, bet pagājušajā ziemā starp balkona durvīm un aplodu parādījās ~4mm atstarpe. Logi tiek regulāri eļļoti un kopti. Kāpēc tā notika? Kā to novērst? Ziemā aukstums nāk iekšā. Paldies!

Restaurēt koka logus vai mainīt tos pret plastmasas logiem?

Labdien! Mājās ir koka logi. Ir vēlme noturēt mājās pēc iespējas vairāk siltuma, taču nevaru izlemt, kā būtu labāk - restaurēt / nosiltināt esošos koka logus vai mainīt pret jauniem plastmasas logiem? Kādas ir šo abu variantu priekšrocības un trūkumi? Gan no efektivitātes, gan taupības viedokļa. ...