Logu siltināšana ar kaņepēm – ilgmūžīgs un videi draudzīgs risinājums

Logu siltināšana ar kaņepēm – ilgmūžīgs un videi draudzīgs risinājums

Kaņepes ir viens no svarīgākajiem šķiedraugiem zemeslodes mērenajā joslā, kuru jau kopš seniem laikiem izmanto ēku konstrukciju siltināšanai. Kaņepju šķiedras ir ļoti izturīgas, siltumefektīvas un pilnīgi ekoloģiskas – tas ir materiāls ar pievienoto vērtību.
Jauni logi – jauns skats uz pasauli

Jauni logi – jauns skats uz pasauli

Lasi un uzzini 6 pazīmes, kas liecina par to, ka logi ir jāmaina, kā arī 6 faktorus, ko Tavā mājoklī uzlabos jaunie logi.
No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.
Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu.
Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Mājas ārdurvis var būt gan droša aizsargbarjera, gan arī vājā vieta, kas tā vien aicina zagļus likt lietā savas prasmes. Ja tavas mājas durvis ir diezgan apšaubāmā stāvoklī, ņem vērā tālākminētos padomus, un padari tās drošākas.
Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Humbolta Universitātes pētnieki Berlīnē sadarbībā ar jumta logu ražotāju "Velux" ir nākuši klajā ar pētījumu, kurā secināts, ka liela daļa Eiropas iedzīvotāju cieš no zemas kvalitātes mājokļiem. Pētījuma autori norāda uz piecām būtiskām raksturiezīmēm, kas noved pie nekvalitatīviem dzīves apstākļiem un cilvēku produktivitātes rādītāju krišanos.
Padomi ārdurvju izvēlē

Padomi ārdurvju izvēlē

Mājas ārdurvis ir ēkas vizītkarte, kas vienlaicīgi vēsta ne tikai par saimnieka gaumi un rakstura īpašībām, bet arī pasvītro mājas eksterjera dizaina risinājumus.
Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Laika gaitā mājas ārdurvis var būt nobružājušās un izbalējušas. Ja esi nolēmis, ka ir īstais laiks košām pārmaiņām, piešķir savai mājai jaunus vaibstus un izvēlies jaunu ārdurvju krāsu.
Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Izvēloties logus, aizvien vairāk klientu pievērš uzmanību produkta kvalitātes un cenas atbilstībai, nevis izvēlas logus tikai pēc zemākās cenas.
Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Apkures sezonas sākšanās nozīmē, ka straujiem soļiem tuvojas ziema, bet daudziem mājokļiem vēl joprojām jāiztiek ar vecajiem logiem. Lai nodrošinātu, ka siltais gaiss, par kuru maksājam naudu, paliktu dzīvojamās telpās, nepieciešams padomāt par logu izolāciju.
Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Mājas ārdurvis ir tavas pasaules aizsargbarjera. Ja vien tu nedzīvo īrētā vai pirktā mājā, noteikti esi saskāries ar piemērotāko durvju izvēli. Tev varbūt liksies, kas tas nav nekas īpašs, tomēr no visiem pieejamajiem modeļiem, krāsām un materiāliem tu izvēlējies tieši šīs.
Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Kurš gan nezina senseno latviešu tautas gudrību: "Kal ratus ziemā, ragavas vasarā!". Arī logi, lai tie allaž būtu tehniskā kārtībā un labā vizuālajā izskatā, ir jāpārbauda un jākopj. Vislabāk to darīt vasarā, turklāt logu kopšana nenozīmē tikai stikla mazgāšanu un profilu jeb rāmju nospodrināšanu – jāpārbauda arī citas loga konstrukcijas detaļas un furnitūra.

Energoefektivitāte

Energoefektivitāte ir enerģijas lietderīga izmantošana. To nosaka pakāpe, kas izpaužas kā attiecība starp iegūto preci vai pakalpojumu un patērēto enerģiju. Energoefektivitātes paaugstināšanas būtība ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nepazeminot to kvalitāti. Energoefektīvi risinājumi ļauj ražotājiem samazināt produktu pašizmaksu un sabiedrībai ietaupīt uz saņemto pakalpojumu rēķina.

Logi, durvis, aprīkojums

Logs ir būvniecības laikā speciāli veidota arhitektoniskā detaļa būves konstrukcijā, tā ir aila sienā, kas galvenokārt kalpo kā avots dabiskās gaismas, kā arī gaisa ieplūdei telpā. Logu izmēram, atrašanās vietai un daudzumam ir liela nozīme ēkas projektēšanas procesā.
Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Logu aizsvīšana ir diezgan izplatīta problēma, ar kuru nereti saskaras gan veco koka, gan mūsdienīgu plastikāta logu īpašnieki. Turklāt otrajā gadījumā tas notiek biežāk. Būvniecības portāls abc.lv iesaka apskatīt iespējamos iemeslus, kāpēc rodas šī problēma un saprast, kā ar to cīnīties.
Metāla durvis – labākais ''sargs''

Metāla durvis – labākais ''sargs''

Uzsākot mājokļa remontdarbus vai būvējot māju, bieži vien tiek nolemts iegādāties drošas metāla durvis. Šobrīd šādu durvju iegāde nesagādā problēmas, tirgū pieejamas dažādas konstrukcijas un dizains, turklāt pieejami arī metāla durvju uzstādīšanas speciālisti.
Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Koka logu un durvju ražotāja SIA "Flora" izgatavotās ugunsdrošās koka durvis var aizturēt uguni līdz pat 73 minūtēm. To apliecina "BM Trada" Latvija sertifikāts, kurš izsniegts balstoties uz durvju dedzināšanas eksperimentu setificētā laboratorijā, kas atrodas Lielbritānijā.
Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Loga noformējumā svarīga ir ne tikai aizkaru vai žalūziju izvēle, nozīme ir arī karnīzei. Tieši karnīze nodrošina aizkaru lietošanas ērtumu un pievilcīgu interjeru. Ņemot vērā, ka tirgū ir ļoti liels piedāvājums, būvniecības portāls abc.lv piedāvā iepazīties ar vairākiem ieteikumiem, kā izvēlēties karnīzi un neapjukt to daudzveidībā.
Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Praktiski ikvienam no mums patīk, kad mājās ir daudz logu, pateicoties kuriem kļūst daudz gaišāk un mājīgāk. Tomēr, sākoties aukstajam laikam, caur tiem notiek lielāki siltuma zudumi, un tad jāsāk aizdomāties par siltināšanu.
Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Īpaši ziemā daudzos mājokļos saskaras ar nepatīkamu problēmu – uz ārsienām, kā arī ap un zem logiem pelē... Un pelējums, kā zināms, ne tikai neestētiski izskatās, bet arī ir kaitīgs cilvēka veselībai, tas var veicināt dažādas elpošanas ceļu saslimšanas. Notīrot pelējumu ar pretpelējuma līdzekli, tas pēc neilga laika atkal parādās... Vai maz ir iespējams kāds risinājums, lai pelējumu iznīdētu pavisam?
Kā novērst šo jumta defektu?
Labdien! Jaunbūves mansardā ir izbūvēts jumta logs, bet ir problēma - gar jumta logu tek. Tas notiek ziemā, kad kūst sniegs uz jumta. Tika veikta apskate un secināts, ka tas ir no sniega, ko vējš sapūš jumta korē. Pats jumts nav caurs. Jumts ir nosiltināts līdz korei. Jumta konstrukcijas "pīrāgs" ...
Atbild:
Mārtiņš Ratnieks
Labdien! Spriežot pēc apraksta, jāsaka būtu, ka nav pareizi veikta iebūvētam jumta logam paredzētā hidroizolācija. Manā skatījumā būtu jātaisa vaļā jumta segums un zemsaguma plēve jāsavieno ar hidroizolāciju, kuru izveido ap loga rāmi pa perimetru. Tad virs loga jābūt iestrādātai kondensāta notekai...
Kādus logus labāk likt, ja vēlos nomainīt vecos?
Labdien! 9 gadus atpakaļ tika ielikti pakešu logi, domājot, ka visi pakešu logi, ir vienādi. Problēma ir tā, ka logi ir ļoti auksti(paša logu virsma ir auksta),palodzes aukstas, pieejot pie loga, pilnīgi jūt aukstuma dvesmu, un lieki teikt, ka uz logiem apakšā veidojās mitrums, kurš sakrājoties n...
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Izlasot Jūsu rakstīto domāju, ka vaina varētu būt gan logos, gan dzīvokļa atrašanās vietā. Lai arī sienas ir siltinātas, tomēr aukstums droši vien var nākt no griestiem, un tiem pašiem logiem. Runājot par logiem, tas tiešām tā ir, ka pirms 9 gadiem plaši izplatīti bija samērā šauri PVC lo...
Ir jēga likt vecajos logu rāmjos blīvgumijas?
Labdien! Gribu siltināt logus. Tādēļ vaicāju - ir jēga likt vecajos logu rāmjos blīvgumijas? Tas saglabā siltumu? Vai labāk siltināt citādāk?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Līmējamās blīvgumijas derēs, tās var nopirkt būvmateriālu veikalos. Gumijas līmējamas pie vērtnes vai kārbas profila, un gaisa caurlaidība būs ievērojami samazināta. Pie tam pats logs klusāk vērsies.
Ar kādiem materiāliem būtu pareizi aizpildīt plastikāta logu spraugas?
Labdien! Vēlos jaunbūvē montēt plastikāta logus. Ar kādiem materiāliem būtu pareizi aizpildīt spraugas, jo esmu dzirdējis, ka montāžas putas nav pats labākais risinājums?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Spraugu vajag mehāniski stiprināt, rāmi skrūvēt ar mehāniskiem stiprinājuma līdzekļiem. Spraugu starp sienas materiālu un rāmi piepildīt vajag ar vienkāršām linu pakulām. Ar linu pakulām spraugu ir jādrīvē. Pakulas var mērcēt kaļķūdenī. Šķiedrmateriāls lūst un ļoti labi blīvējās. Kad apmēr...
Ar ko apsmērēt logu montāžas putas no iekšpuses un ārpuses?
Labdien! Mājai ir ielikti jauni logi. Ar ko apsmērēt montāžas putas no iekšpuses un ārpuses? Koka mājai vietām mainu vecās brusas. Ko iesakāt likt starp jaunajām brusām?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Uzdevums - neielaist šajā siltumizolācijas materiālā, porainajā masā mitrumu ne no iekšpuses, ne no ārpuses. Tieši tādēļ šīs putas vajag nolīdzināt līdz ar loga virsmām un virsū uzlīmēt īpašas lentes, kuras paredzētas gan iekšdarbiem, gan ārpuses darbiem, kas neļaus āra mitrumam iesūkties ...
Kādi ir labākie veidi kā nosiltināt veco māju logus?
Labdien! Kādi ir labākie veidi kā nosiltināt veco māju logus?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Logu var siltināt, karkasā iefrēzējot rievu un tajā iestiprinot blīvgumiju. Izmanto izturīgas silikona blīvgumijas ar tādu kā atskabargu: iestiprinot logā, gumija aizķeras un iesēžas rievā. Pavasarī pirms logu mazgāšanas gumijas var izņemt un rudenī pirms nākamās aukstuma sezonas ievieto...
Kāpēc aizsvīst logi?
Labdien! Jau aptuveni 3 gadus man ir koka pakešu logi. Jau kopš ievietošanas tie pastāvīgi pastiprināti aizsvīst. Vaina noteikti nevarētu būt nepietiekamā ventilācijā. Kur varētu būt problēma un kā to risināt?
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Logi aizsvīst 2 iemelsu dēļ. Vai nu telpā ir paaugstināts mitrums (Jūs sakāt, ka tas tā nevarētu būt), vai arī stikla pakete ir ar zemu siltumizolāciju. Vajadzētu saprast vai Jūsu loga stikla paketei ir vismaz viens energo efektīvais stikls. Vēl ziemās logi svīst arī tādēļ, ka siltais gais...
Vai logu (plastmasas, koka) būtu pareizāk montēt ar putām vai ar kādiem citiem materiāliem?
Labdien! 1.Vai Jūs, lūdzu, nepaskaidrotu, kāds ir montāžas putu (piem.Penosil Standard Gunfoam) siltumnoturības koeficents? 2.Vai logu (plastmasas, koka) būtu pareizāk montēt ar putām vai ar kādiem citiem materiāliem? 3.Vai iemontējot logu ar putām un pēc tam tās apgriežot, tās nezaudē savas silt...

Labdien! Ieteiktu neizmantot putas, jo, manuprāt, tas ir īslaicīgs materiāls – 1,5 vai 2 gadu laikā, tas zaudē savas funkcijas, tāpēc ieteiktu logus aizpildīt ar kaļķūdeni piesūcinātām pakulām. Nē, putas apgriežot, tas nekaitē siltumnoturības īpašības.
Vai problēma ir, ka pa maz sildām, vai tomēr vaina būs ventilācijā?
Labdien! Griežos pie Jums ar šādu problēmu - dzīvoju Anglija un netieku mājās galā ar mitrumu. Uz grīdas ir paklājs un mājā ir pakešu logi. No rītiem istabas logi ir aprasojusi, piebildīšu, ka apkuri slēdz iekšā tikai pa dienu un ne uz augstu temperatūru, varētu pat teikt – remdenu. Gribētu zināt, ...

Labdien! Jāņem vērā to, ka lai gan tā nešķiet, Lielbritānijā mitrums ir mazāks, nekā Latvijā. Domāju, ka problēma varētu rasties gan no nepietiekamas kurināšanas, gan no sliktas ventilācijas, taču šajā gadījumā sliecos domāt, ka tā tomēr ir ventilācijas vaina. Es ieteiktu griezties pie logu speciāl...
Kā no arājiem plastikāta logu rāmjiem ir iespējams dabūt nost līmplēvi?
Labdien! Esam ielaidusi problēmu, bet tagad nezinām, kā to atrisināt? Sakiet, lūdzu, kā no arājiem plastikāta logu rāmjiem ir iespējams dabūt nost līmplēvi, kuru saulīte pamatīgi "piecepinājusi"?
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Šeit varētu ieteikt izmantot tīrīšanas līdzekļus kas paredzēti PVC logiem. Tos Jums vajadzētu prasīt PVC logu izgatavotāju firmām. Nezinu vai visām firmām šī prece ir noliktavā - taču jēdzīgākajām vajadzētu būt. Piemēram: http://www.weiss-chemie.com/html/files/pdf/tm_ch/TM_COSMOFEN_10_gb.p...

Rakstos atrasts: 57

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu.

Jautājumos atrasts: 84

Kā novērst atstarpi starp balkona durvīm un aplodu?

Labdien! Pirms 3 gadiem nomainījām vecos koka logus pret jauniem koka logiem, bet pagājušajā ziemā starp balkona durvīm un aplodu parādījās ~4mm atstarpe. Logi tiek regulāri eļļoti un kopti. Kāpēc tā notika? Kā to novērst? Ziemā aukstums nāk iekšā. Paldies!

Restaurēt koka logus vai mainīt tos pret plastmasas logiem?

Labdien! Mājās ir koka logi. Ir vēlme noturēt mājās pēc iespējas vairāk siltuma, taču nevaru izlemt, kā būtu labāk - restaurēt / nosiltināt esošos koka logus vai mainīt pret jauniem plastmasas logiem? Kādas ir šo abu variantu priekšrocības un trūkumi? Gan no efektivitātes, gan taupības viedokļa. ...