Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Mājas ārdurvis var būt gan droša aizsargbarjera, gan arī vājā vieta, kas tā vien aicina zagļus likt lietā savas prasmes. Ja tavas mājas durvis ir diezgan apšaubāmā stāvoklī, ņem vērā tālākminētos padomus, un padari tās drošākas.
Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Humbolta Universitātes pētnieki Berlīnē sadarbībā ar jumta logu ražotāju "Velux" ir nākuši klajā ar pētījumu, kurā secināts, ka liela daļa Eiropas iedzīvotāju cieš no zemas kvalitātes mājokļiem. Pētījuma autori norāda uz piecām būtiskām raksturiezīmēm, kas noved pie nekvalitatīviem dzīves apstākļiem un cilvēku produktivitātes rādītāju krišanos.
Padomi ārdurvju izvēlē

Padomi ārdurvju izvēlē

Mājas ārdurvis ir ēkas vizītkarte, kas vienlaicīgi vēsta ne tikai par saimnieka gaumi un rakstura īpašībām, bet arī pasvītro mājas eksterjera dizaina risinājumus.
Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Laika gaitā mājas ārdurvis var būt nobružājušās un izbalējušas. Ja esi nolēmis, ka ir īstais laiks košām pārmaiņām, piešķir savai mājai jaunus vaibstus un izvēlies jaunu ārdurvju krāsu.
Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Izvēloties logus, aizvien vairāk klientu pievērš uzmanību produkta kvalitātes un cenas atbilstībai, nevis izvēlas logus tikai pēc zemākās cenas.
Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Apkures sezonas sākšanās nozīmē, ka straujiem soļiem tuvojas ziema, bet daudziem mājokļiem vēl joprojām jāiztiek ar vecajiem logiem. Lai nodrošinātu, ka siltais gaiss, par kuru maksājam naudu, paliktu dzīvojamās telpās, nepieciešams padomāt par logu izolāciju.
Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Mājas ārdurvis ir tavas pasaules aizsargbarjera. Ja vien tu nedzīvo īrētā vai pirktā mājā, noteikti esi saskāries ar piemērotāko durvju izvēli. Tev varbūt liksies, kas tas nav nekas īpašs, tomēr no visiem pieejamajiem modeļiem, krāsām un materiāliem tu izvēlējies tieši šīs.
Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Kurš gan nezina senseno latviešu tautas gudrību: "Kal ratus ziemā, ragavas vasarā!". Arī logi, lai tie allaž būtu tehniskā kārtībā un labā vizuālajā izskatā, ir jāpārbauda un jākopj. Vislabāk to darīt vasarā, turklāt logu kopšana nenozīmē tikai stikla mazgāšanu un profilu jeb rāmju nospodrināšanu – jāpārbauda arī citas loga konstrukcijas detaļas un furnitūra.
Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu. Lai gan šāda izvēle prasa investēt ievērojamus līdzekļus, laika gaitā tā noteikti atmaksāsies un pat sanāks ietaupīt. Jaunie logi var nodrošināt labāku siltumizolāciju, uzlabot mājas izskatu un paaugstināt tās vērtību.
Energoefektivitāte

Energoefektivitāte

Energoefektivitāte ir enerģijas lietderīga izmantošana. To nosaka pakāpe, kas izpaužas kā attiecība starp iegūto preci vai pakalpojumu un patērēto enerģiju. Energoefektivitātes paaugstināšanas būtība ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nepazeminot to kvalitāti. Energoefektīvi risinājumi ļauj ražotājiem samazināt produktu pašizmaksu un sabiedrībai ietaupīt uz saņemto pakalpojumu rēķina.
Logi, durvis, aprīkojums

Logi, durvis, aprīkojums

Logs ir būvniecības laikā speciāli veidota arhitektoniskā detaļa būves konstrukcijā, tā ir aila sienā, kas galvenokārt kalpo kā avots dabiskās gaismas, kā arī gaisa ieplūdei telpā. Logu izmēram, atrašanās vietai un daudzumam ir liela nozīme ēkas projektēšanas procesā.
Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Logu aizsvīšana ir diezgan izplatīta problēma, ar kuru nereti saskaras gan veco koka, gan mūsdienīgu plastikāta logu īpašnieki. Turklāt otrajā gadījumā tas notiek biežāk. Būvniecības portāls abc.lv iesaka apskatīt iespējamos iemeslus, kāpēc rodas šī problēma un saprast, kā ar to cīnīties.
Metāla durvis – labākais ''sargs''

Metāla durvis – labākais ''sargs''

Uzsākot mājokļa remontdarbus vai būvējot māju, bieži vien tiek nolemts iegādāties drošas metāla durvis. Šobrīd šādu durvju iegāde nesagādā problēmas, tirgū pieejamas dažādas konstrukcijas un dizains, turklāt pieejami arī metāla durvju uzstādīšanas speciālisti.
Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Koka logu un durvju ražotāja SIA "Flora" izgatavotās ugunsdrošās koka durvis var aizturēt uguni līdz pat 73 minūtēm. To apliecina "BM Trada" Latvija sertifikāts, kurš izsniegts balstoties uz durvju dedzināšanas eksperimentu setificētā laboratorijā, kas atrodas Lielbritānijā.
Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Loga noformējumā svarīga ir ne tikai aizkaru vai žalūziju izvēle, nozīme ir arī karnīzei. Tieši karnīze nodrošina aizkaru lietošanas ērtumu un pievilcīgu interjeru. Ņemot vērā, ka tirgū ir ļoti liels piedāvājums, būvniecības portāls abc.lv piedāvā iepazīties ar vairākiem ieteikumiem, kā izvēlēties karnīzi un neapjukt to daudzveidībā.
Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Praktiski ikvienam no mums patīk, kad mājās ir daudz logu, pateicoties kuriem kļūst daudz gaišāk un mājīgāk. Tomēr, sākoties aukstajam laikam, caur tiem notiek lielāki siltuma zudumi, un tad jāsāk aizdomāties par siltināšanu.
Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Īpaši ziemā daudzos mājokļos saskaras ar nepatīkamu problēmu – uz ārsienām, kā arī ap un zem logiem pelē... Un pelējums, kā zināms, ne tikai neestētiski izskatās, bet arī ir kaitīgs cilvēka veselībai, tas var veicināt dažādas elpošanas ceļu saslimšanas. Notīrot pelējumu ar pretpelējuma līdzekli, tas pēc neilga laika atkal parādās... Vai maz ir iespējams kāds risinājums, lai pelējumu iznīdētu pavisam?
Logu izvēle

Logu izvēle

Logi ielaiž jūsu mājoklī gaismu un gaisu. Tie ir arī jebkuras celtnes stilistiska un konstruktīva daļa, tāpēc to dizainam un materiālam jāharmonē ar ēku.
Durvju veidi - to priekšrocības un trūkumi

Durvju veidi - to priekšrocības un trūkumi

Izvēloties durvis, jāņem vērā vairāki faktori - vai tās būs iekšējās vai ārdurvis, mājokļa stils un lielums, kā arī nepieciešamība pēc papildu gaismas.
Vai laiks nomainīt logus?

Vai laiks nomainīt logus?

Pieminot siltumnoturību uzreiz jāpiemin arī pareiza ventilācijas sistēma, kas savukārt noved pie tāda procesa kā logu pārbaude un nepieciešamības gadījumā arī nomaiņa.
Ar kādiem materiāliem būtu pareizi aizpildīt plastikāta logu spraugas?
Labdien! Vēlos jaunbūvē montēt plastikāta logus. Ar kādiem materiāliem būtu pareizi aizpildīt spraugas, jo esmu dzirdējis, ka montāžas putas nav pats labākais risinājums?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Spraugu vajag mehāniski stiprināt, rāmi skrūvēt ar mehāniskiem stiprinājuma līdzekļiem. Spraugu starp sienas materiālu un rāmi piepildīt vajag ar vienkāršām linu pakulām. Ar linu pakulām spraugu ir jādrīvē. Pakulas var mērcēt kaļķūdenī. Šķiedrmateriāls lūst un ļoti labi blīvējās. Kad apmēr...
Ar ko apsmērēt logu montāžas putas no iekšpuses un ārpuses?
Labdien! Mājai ir ielikti jauni logi. Ar ko apsmērēt montāžas putas no iekšpuses un ārpuses? Koka mājai vietām mainu vecās brusas. Ko iesakāt likt starp jaunajām brusām?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Uzdevums - neielaist šajā siltumizolācijas materiālā, porainajā masā mitrumu ne no iekšpuses, ne no ārpuses. Tieši tādēļ šīs putas vajag nolīdzināt līdz ar loga virsmām un virsū uzlīmēt īpašas lentes, kuras paredzētas gan iekšdarbiem, gan ārpuses darbiem, kas neļaus āra mitrumam iesūkties ...
Kādi ir labākie veidi kā nosiltināt veco māju logus?
Labdien! Kādi ir labākie veidi kā nosiltināt veco māju logus?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Logu var siltināt, karkasā iefrēzējot rievu un tajā iestiprinot blīvgumiju. Izmanto izturīgas silikona blīvgumijas ar tādu kā atskabargu: iestiprinot logā, gumija aizķeras un iesēžas rievā. Pavasarī pirms logu mazgāšanas gumijas var izņemt un rudenī pirms nākamās aukstuma sezonas ievieto...
Kāpēc aizsvīst logi?
Labdien! Jau aptuveni 3 gadus man ir koka pakešu logi. Jau kopš ievietošanas tie pastāvīgi pastiprināti aizsvīst. Vaina noteikti nevarētu būt nepietiekamā ventilācijā. Kur varētu būt problēma un kā to risināt?
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Logi aizsvīst 2 iemelsu dēļ. Vai nu telpā ir paaugstināts mitrums (Jūs sakāt, ka tas tā nevarētu būt), vai arī stikla pakete ir ar zemu siltumizolāciju. Vajadzētu saprast vai Jūsu loga stikla paketei ir vismaz viens energo efektīvais stikls. Vēl ziemās logi svīst arī tādēļ, ka siltais gais...
Vai logu (plastmasas, koka) būtu pareizāk montēt ar putām vai ar kādiem citiem materiāliem?
Labdien! 1.Vai Jūs, lūdzu, nepaskaidrotu, kāds ir montāžas putu (piem.Penosil Standard Gunfoam) siltumnoturības koeficents? 2.Vai logu (plastmasas, koka) būtu pareizāk montēt ar putām vai ar kādiem citiem materiāliem? 3.Vai iemontējot logu ar putām un pēc tam tās apgriežot, tās nezaudē savas silt...

Labdien! Ieteiktu neizmantot putas, jo, manuprāt, tas ir īslaicīgs materiāls – 1,5 vai 2 gadu laikā, tas zaudē savas funkcijas, tāpēc ieteiktu logus aizpildīt ar kaļķūdeni piesūcinātām pakulām. Nē, putas apgriežot, tas nekaitē siltumnoturības īpašības.
Vai problēma ir, ka pa maz sildām, vai tomēr vaina būs ventilācijā?
Labdien! Griežos pie Jums ar šādu problēmu - dzīvoju Anglija un netieku mājās galā ar mitrumu. Uz grīdas ir paklājs un mājā ir pakešu logi. No rītiem istabas logi ir aprasojusi, piebildīšu, ka apkuri slēdz iekšā tikai pa dienu un ne uz augstu temperatūru, varētu pat teikt – remdenu. Gribētu zināt, ...

Labdien! Jāņem vērā to, ka lai gan tā nešķiet, Lielbritānijā mitrums ir mazāks, nekā Latvijā. Domāju, ka problēma varētu rasties gan no nepietiekamas kurināšanas, gan no sliktas ventilācijas, taču šajā gadījumā sliecos domāt, ka tā tomēr ir ventilācijas vaina. Es ieteiktu griezties pie logu speciāl...
Kā no arājiem plastikāta logu rāmjiem ir iespējams dabūt nost līmplēvi?
Labdien! Esam ielaidusi problēmu, bet tagad nezinām, kā to atrisināt? Sakiet, lūdzu, kā no arājiem plastikāta logu rāmjiem ir iespējams dabūt nost līmplēvi, kuru saulīte pamatīgi "piecepinājusi"?
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Šeit varētu ieteikt izmantot tīrīšanas līdzekļus kas paredzēti PVC logiem. Tos Jums vajadzētu prasīt PVC logu izgatavotāju firmām. Nezinu vai visām firmām šī prece ir noliktavā - taču jēdzīgākajām vajadzētu būt. Piemēram: http://www.weiss-chemie.com/html/files/pdf/tm_ch/TM_COSMOFEN_10_gb.p...
Kādā attālumā (dziļumā) no ārējās sienas jāuzstāda stikla pakešu logi?
Labdien! Kādā attālumā (dziļumā) no ārējās sienas jāuzstāda stikla pakešu logi, siena būvēta no gāzbetona blokiem (380mm). Vai Jūs iesakāt skurstenim, kas būvēts no ķieģeļiem, uzlikt metāla jumtiņu (cepurīti), telpas apkurinām ar malku.

Labdien! Es domāju, jo tuvāk ārējai sienai logs, jo tas ir labāk. Protams, ka labāk ir uzlikt šo cepurīti, bet jāskatās pareizais augstums, tas atkarīgs no kokiem, citām mājām u.c. faktoriem.
Kādi plusi ir koka logiem un kādi "pakašniekiem"?
Labdien! Kādi plusi ir koka logiem un kādi "pakašniekiem"? Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! PVC stikla pakešu logu priekšrocības: * cena - tie faktiski vienmēr ir lētāki par koka logiem ar stikla paketēm; * ērti kopjami - neprasa no saimnieka puses kopšanu un uzturēšanu. Koka logu priekšrocības samērā precīzi ar aprakstītas šajā saitē: http://www.domlv.lv/images/index.php?n...
Ko darīt, ja man ielikti pakešu logi koka mājā, bet tiem apkārt ir putas?
Labdien! Es vēlējos uzzināt, ko darīt, ja man ielikti pakešu logi koka mājā, bet tiem apkārt ir putas, ko tagad varētu darīt? Respektīvi, tās putas savu laiku jau ir nokalpojušas.

Labdien! Manuprāt, putas nav ilglaicīgs un labs materiāls. Tāpēc iesaku – starp loga rāmi un ailu šo spraugu, kas ir 2, 5 cm, blīvēt ar tādu materiālu kā dabiskas linu pakulas. Tad rieviņu, ko atstājam brīvu, aizpildām ar tādu materiālu kā permačings (ASV špaktele), jeb tam līdzīgu. Noslēgumā, šos ...

Rakstos atrasts: 54

Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Mājas ārdurvis var būt gan droša aizsargbarjera, gan arī vājā vieta, kas tā vien aicina zagļus likt lietā savas prasmes. Ja tavas mājas durvis ir diezgan apšaubāmā stāvoklī, ņem vērā tālākminētos padomus, un padari tās drošākas.

Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Humbolta Universitātes pētnieki Berlīnē sadarbībā ar jumta logu ražotāju "Velux" ir nākuši klajā ar pētījumu, kurā secināts, ka liela daļa Eiropas iedzīvotāju cieš no zemas kvalitātes mājokļiem. Pētījuma autori norāda uz piecām būtiskām raksturiezīmēm, kas noved pie nekvalitatīviem dzīves apstākļiem un cilvēku produktivitātes rādītāju krišanos.

Padomi ārdurvju izvēlē

Padomi ārdurvju izvēlē

Mājas ārdurvis ir ēkas vizītkarte, kas vienlaicīgi vēsta ne tikai par saimnieka gaumi un rakstura īpašībām, bet arī pasvītro mājas eksterjera dizaina risinājumus.

Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Laika gaitā mājas ārdurvis var būt nobružājušās un izbalējušas. Ja esi nolēmis, ka ir īstais laiks košām pārmaiņām, piešķir savai mājai jaunus vaibstus un izvēlies jaunu ārdurvju krāsu.

Jautājumos atrasts: 81

Vai logu blīvēšanai vienlīdz labi kalpo kā linu, tā kaņepju pakulas?

Labdien! Izmantojot pakulas plastikāta logu ieblīvēšanai, šādi jautājumi: • Vai vienlīdz labi kalpo un darbojas linu un kaņepju pakulas? • Vai abas blīvējot izmanto kaļķūdeni, lai izžūstot pakulas izplešas? • Vai uz pakulām obligāti lietojama elastīgā mastika jeb to pašu efektu dos izolējošas len...