5 veidi, kā no kamīna iegūt maksimāli daudz siltuma

5 veidi, kā no kamīna iegūt maksimāli daudz siltuma

Pievērs uzmanību piecām svarīgām detaļām, kas palīdzēs tev efektīvi un taupīgi piesildīt savu dzīvojamo telpu.
Elektriskais kamīns - par un pret

Elektriskais kamīns - par un pret

Kamīns vairumam cilvēku asociējas ar mājīgumu un siltumu. Kurš gan nav sapņojis aukstos ziemas vakaros, sēžot šūpuļkrēslā, atslābt un vērot uguns liesmu.
Kā iztīrīt apkures katlu?

Kā iztīrīt apkures katlu?

Apkures katlu tīrīšana ir svarīgs uzdevums un par to nedrīkst aizmirst. Regulāra tīrīšana paildzinās tā mūžu un novērsīs neparedzētus izdevumus.
Kā atjaunot mūra sienas šuves

Kā atjaunot mūra sienas šuves

Reizēm mūra sienām izmantotā java mēdz nodrupt, veidojot plaisas un bojājot sienas kopējo izskatu. Šādās reizēs tās iespējams veiksmīgi atjaunot. Līdzīgi kā sienas, iespējams atjaunot arī no ķieģeļiem mūrētus skursteņus, krāsnis un kamīnus.
Kā sagatavoties drošai apkures sezonai

Kā sagatavoties drošai apkures sezonai

Ik gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanas izraisītām problēmām - neiztīrītiem dūmvadiem, bojātām apkures ierīcēm un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi sagatavoties apkures sezonai - iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un ierīkot dūmu detektorus.

Kamīni, krāsnis, skursteņi

Krāsnis un kamīni jau kopš seniem laikiem tiek izmantoti, lai apsildītu mājokļus. Lai gan tā ir abu elementu pamatfunkcija, mūsdienās gan krāsnis, gan kamīni tiek izmantoti kā mājas dizaina elementi, pie kuriem var arī sasildīties.
Inovācijas apkures jomā

Inovācijas apkures jomā

Ikvienam no mums pieder lietas, kuru funkcionalitāte bieži vien beidzas pie vārda skaists. Ne velti mēs vēlamies, lai skaista vāze nav tikai dekoratīvs elements, bet arī kļūst noderīga ziedu uzglabāšanai. Tāpat ir ar kamīnu, tas var papildināt mūsu mājokļa interjeru, bet apkures funkcijas neveic. Ko darīt, lai kamīns gan sildītu mājokli aukstos ziemas vakaros, gan priecētu ciemiņu acis? Jaunus risinājumus un inovatīvas idejas piedāvā kamīnmeistars ar 20 gadu pieredzi Ēriks Čodars.
Moderns kamīna dizains

Moderns kamīna dizains

Prasības pret kamīna dizainu ir ļoti dažādas. To iespaido ne tikai plašā formu un apdares materiālu izvēle, bet arī ārzemēs redzētais. Nevar teikt, ka šobrīd dominē kāds viens noteikts stils. Gaumes lēcieni ir ļoti dažādi, tāpēc kamīnmeistari vairs neveido sērijveida kamīnus, bet gan strādā pie individuāliem pasūtījumiem.
Individuālu un īpašu kamīnu meistars

Individuālu un īpašu kamīnu meistars

Pavisam atšķirīga, individuāla, personīga un privāta ir kamīnmeistara Ērika Čodara pieeja katram, kurš vēlas savā īpašumā iegūt ko līdzvērtīgu dārgam mākslas darbam-šedevram, jo tieši uz nebijušu, jaunu un savdabīgi neparastu kamīnu radīšanu ir vērsta viņa darbība nu jau 17 gadus.
Kā atrast labu kamīnmeistaru?

Kā atrast labu kamīnmeistaru?

Tāpat kā daudzās citās jomās, arī kamīnu izbūvē sastopami cilvēki, kas uzdodas par meistariem, bet patiesībā tādi nav. Tāpēc sniegt padomus, kā pareizi izvēlēties kamīna licēju un nekļūdīties, aicinājām Amatniecības kameras krāšņu, kamīnu podnieku biedrības priekšsēdētāju Arnoldu Strazdiņu.
Mīti un patiesība par kamīniem

Mīti un patiesība par kamīniem

Cik daudz mītu mēs radām par lietām tikai tāpēc, ka kaut ko par tām nezinām vai neizprotam līdz galam! Zināšanu trūkuma vai nepilnīgas informācijas dēļ dažkārt „aplaupām” paši sevi, palaižot garām iespējas. Tā ir arī ar apkures izdevīgumu, dažādu apkures veidu priekšrocībām un trūkumiem.
Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana?

Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana?

abc.lv lasītājs jautā: Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana? Paskaidro <i>Felkors I.A.U.</i> prezidents Ēriks Ruģēns un <i>Skursteņmeistars</i> darbu vadītājs Mārtiņš Brūniņš
Saredzams siltums – Buderus kamīni un kamīnkrāsnis

Saredzams siltums – Buderus kamīni un kamīnkrāsnis

<b>Viss no viena piegādātāja. Un ar mīlestību pret detaļām</b> Jau 277 gadus Buderus strādā pie apkures tehnikas un ar to saistīto lietu nemitīgas pilnveidošanas. Buderus produkcijas klāstā ietilpst praktiski viss, kas nepieciešams pilnas apkures sistēmas izveidošanai.
Arnolds Strazdiņš.  300 kamīnu un krāšņu meistars

Arnolds Strazdiņš. 300 kamīnu un krāšņu meistars

Savā profesionālās darbības laikā Arnolds Strazdiņš ir uztaisījis lielu daudzumu kamīnu un krāšņu – 300 noteikti, bet ja pieskaita firmas kopējos pasūtījumu, tad skaitlis trīskāršojas. Kamīni ir dažādi – vienu var uzmūrēt divās trijās dienās, bet citu mūrē līdz pat mēnesim.
Nokvēpis kamīns – eksperta viedoklis

Nokvēpis kamīns – eksperta viedoklis

Stāsts par nokvēpušo kamīnu izraisījis lielu rezonansi abc.lv lasītājos - tam pievienoti 12 komentāri, kuros uzrādīti iespējamie problēmas cēloņi un arī ieteikumi, kā to risināt. Kamīna īpašnieks ir vērsies pie eksperta - Amatniecības kameras Krāšņu, kamīnu un podnieku biedrības priekšsēdētāja <b>Arnolda Strazdiņa</b>, kurš veica kamīna ekspertīzi.
Pirms kamīna izbūves

Pirms kamīna izbūves

Lai veiksmīgi uzstādītu kamīnu, jāzina dažas nianses, kuras noder pirms tā izbūves uzsākšanas.
Kamīns ar Mežaparka kolorītu

Kamīns ar Mežaparka kolorītu

Mūsdienās ir daudz iespēju kamīna izveidei. Taču bieži vien zināšanas par kamīniem ir samērā nelielas un priekšstats par to veidiem un izbūves iespējām ir tradicionāls. Labs kamīnmeistars, ņemot vērā pasūtītāja vēlmes un telpu, kurā kamīns atradīsies, spēj piedāvāt savu, pavisam neparastu skatījumu.
Kādu skursteni būvēt?

Kādu skursteni būvēt?

Skurstenis mājā pilda divas svarīgas funkcijas: apkures dūmgāzu novadīšanu un gaisa apmaiņu (ja dūmenī paredzēts arī ventilācijas kanāls), tāpēc ir būtiski, lai tas būtu izturīgs pret augstu temperatūru un skābēm. Skurstenis ir arī svarīgs ēkas vizuālā tēla elements.
Interesantais akmeņu pasaulē

Interesantais akmeņu pasaulē

Akmens ir vecs kā pasaule, pilnīgi jauni akmeņu veidi vai šķirnes tiek atklāti samērā reti. Arī akmeņu apstrādē jaunas tehnoloģijas nedzimst katru gadu. Un tomēr – apdares akmeņos šogad ir dažas novitātes.
Ko darīt, ja kamīns dūmo?

Ko darīt, ja kamīns dūmo?

Kamīns ir telpas centrālais objekts, un ir ļoti nepatīkami, ja tas sāk dūmot, smērējot ne tikai kamīna apdari, bet arī sienas tam blakus.
Vai esošā ķieģeļu dūmvadā jāievieto nerūsējošā tērauda čaula?
Labdien! Jaucu nost plīti un tās vietā uzstādu malkas centrālapkures krāsni 7 kW jaudas. Vai esošā ķieģeļu dūmvadā jāievieto nerūsējošā tērauda čaula?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jebkurā gadījumā, kāda arī krāsns netiek veidota, noteikti dūmvadā jāievieto vai nu keramiska caurule vai nerūsējošā tērauda čaula. Tas ir pamatnoteikums. Būtu jāizvairās no horizontāliem un šim virzienam tuviem dūmvadu stāvokļiem, jāveido pēc iespējas stāvāk, pēc iespējas vertikālāk. Jo l...
Kādi ir noteikumi uzstādot centrālapkures kamīnu?
Labdien! Kādi ir noteikumi uzstādot centrālapkures kamīnu - cik lielai jābūt drošības zonai kamīna priekšā un apakšā. Kamīna durvju izmēri ir 640x400 (PLxA). Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Internetā atradīsiet - Latvijas būvnormatīvs LBN 231-03.
Vai drīkst savienot dūmeņa cukas?
Labdien! Mans jautājums ir saistībā ar kamīnu un dūmvadu. Pagājušā gadā nopirkām māju. Lielo istabu rotā kamīns, bet tas spēcīgi dūmo (atvērta kurtuve). Domājām, ka pie vainas dūmvads, kārtīgi iztīrījām, bet nekas nemainījās. Vēlāk atklājās arī citi trūkumi, un mēs nolēmām veco nojaukt, un ir doma ...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Pēc manām domām, šeit savienot abas cukas nevajdzētu. Lieka ventilācijas cuka vienmēr noderēs. Bet, ja tiks pacelts skursteņa augstums, pacelsies arī vilkme. Pirms jaukt nost veco kamīnu ir jādarbojas ar skursteni. Kamīns pēc būtības ir laimes spēle, kur problēmas varētu atrisināt tikai la...
Vai podiņu krāsns plaisu var aiztaisīt ar kamīniem domāto karstumizturīgo hermētiķi?
Labdien! Podiņu krāsnij ārpusē plaisa, pa kuru istabā nāk dūmi. Plaisa ir ļoti šaura. Vai to var aiztaisīt ar kamīniem domāto karstumizturīgo hermētiķi? Kādu ieteiksiet? Kā to aizpildīt, ja plaisa ir ļoti šaura? Tajā nevar ievietot hermētiķa uzgali. Varbūt ir kaut kas līdzīgs dakteru špricēm?
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Plaisa sākusies no iekšpuses un aiztaisīt var no iekšpuses, atjaunojot mūrējumu. Pagaidām varētu uzlikt pa virsu elastīgajā flīžu līmē iestrādātu stiklašķiedras audumu.
Ar kādiem materiāliem vislabāk var uzlabot plīts vizuālo izskatu?
Labdien! Paldies par iepriekšējiem padomiem! Ir plīts ar siltummūri, gribētu uzlabot vizuālo izskatu. Ar ko to labāk izdarīt – ar apmetumu, flīzēm vai ko citu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Lai uzlabotu vizuālo izskatu, visvienkāršāk ir izmantot flīzes. Apmetums ir īpaši pareizi jāliek biezās kārtās. Jāmeklē īpaši sastāvi, un tas ir sarežģīti. Ir jāizvēlas plānas, keramiskas flīzes, jo plānāka tā ir, jo labāk tur temperatūras svārstības un ātrāk piemērojas siltuma izmaiņām. P...
Ar ko apstrādāt mūrīti, lai tas nesmērētu?
Labdien! Vecā lauku mājā ir siltummūris, kas ir kā siena divām istabām (kurināšana notiek no virtuves plīts). Uz siltummūra var gan sēdēt, gan pie tā uzkārt pažāvēties drēbes. Šīberu istabās nav. Siltummūris padomju laikos bija vairākās kārtās krāsots ar emaljas krāsām, kuras lobījās nost. Siltummū...
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien, Jūs varat izmantot MAPEI Primer 3296. Šis materiāls ir caurspīdīgs. Materiālu aprakstu atradīsiet: http://www.velvemst.lv/uploads/primer_3296.pdf
Kāda apdare labāka skurstenim?
Labdien! Man ir vecs ķieģeļu skurstenis, kuram es noārdīju apmetumu. Kā viņu labāk mūsdienās apdarīt? Vai taisīt atkal apmetumu, vai var apdarīt ar kādiem plātņu materiāliem? Lasīju par magnēzija loksnēm, bet radās jautājums, vai viņas varētu kaut kā pielīmēt pie skursteņa, lai nav jāveido metāla k...
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Šos materiālus var pielīmēt ar elastīgo flīžu līmi. Bēniņos jābūt apmetumam un nokrāsotam baltam.
Kā aprēķināt metāla krāsns lielumu uz noteiktu karsētavas kubatūru?
Labdien! Kā aprēķināt metāla krāsns lielumu uz noteiktu karsētavas kubatūru? Manā gadījumā jāapsilda 13 m3 telpas. Krāsni plānoju izgatavot pats no 6-8mm metāla loksnes. Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien!Es domāju paskatat internetā līdzīgas krāsnis un to tehniskos rādītājus.
Vai ir iespējams iebūvēt kamīnu daudzstāvu dzīvojamajā mājā?
Labdien! Vai ir iespējams un kādi varētu būt dūmu izvades varianti, lai iebūvētu kamīnu 9-stāvu dzīvojamā nama 8. stāva viesistabā?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja jūs vēlaties taisīt šādu kamīnu, jums tas jāsaskaņo ar Būvvaldi, ugunsdzēsējiem un jāveido projekts. Tikai gadījumā, ja jūs saņemat šādu akceptu, jūs varat kaut ko tādu būvēt.
Kas ir par vainu ar podiņkrāsni?
Labvakar! Podiņkrāsns, celta 1932. gadā, līdz šim kalpojusi godam, skurstenis regulāri tiek tīrīts, "kabatiņas" arī. Šajā gadā sākusi ļoti dūmot - respektīvi, atverot krāsns durtiņas, lai pievienotu malku, krāsns atsit lieli daudzumu dūmu. Iekšpuse ir nokvēpusi. Kas ir par vainu? Tiek kurināts ar ...
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Liekas varētu būt aizbiris kāds dūmkanāls. Vajadzētu pajaukt krāsns augšu, lai apskatītu kas noticis.

Rakstos atrasts: 20

Elektriskais kamīns - par un pret

Elektriskais kamīns - par un pret

Kamīns vairumam cilvēku asociējas ar mājīgumu un siltumu. Kurš gan nav sapņojis aukstos ziemas vakaros, sēžot šūpuļkrēslā, atslābt un vērot uguns liesmu.

Kā iztīrīt apkures katlu?

Kā iztīrīt apkures katlu?

Apkures katlu tīrīšana ir svarīgs uzdevums un par to nedrīkst aizmirst. Regulāra tīrīšana paildzinās tā mūžu un novērsīs neparedzētus izdevumus.

Kā atjaunot mūra sienas šuves

Kā atjaunot mūra sienas šuves

Reizēm mūra sienām izmantotā java mēdz nodrupt, veidojot plaisas un bojājot sienas kopējo izskatu. Šādās reizēs tās iespējams veiksmīgi atjaunot. Līdzīgi kā sienas, iespējams atjaunot arī no ķieģeļiem mūrētus skursteņus, krāsnis un kamīnus.

Jautājumos atrasts: 123

Vai kamīna kurtuvei nepieciešams armējošs metāla siets?

Labdien! Sāku apmūrēt kamīna kurtuvi ar krāsns ķieģeļiem gar kurtuves sāniem. Nezinu, ko likt pārsedzes vietā, lai savienotu kurtuves malas virs kamīna. Biju ielicis metāla leņķi, bet tas uzsilstot sāk „staigāt” un rodas plaisas. Ko jūs ieteiktu izmantot, vai var likt dzelzsbetona vai šamota plāk...

Kā likvidēt ieplīsušas ķieģeļu krāsns šuves?

Labdien! Lauku māja. No otrā stāva uz pirmo stāvu ir kanalizācijas plastmasas caurules, 100 mm. Gribējām iepakot, bet vai žurkas negrauzīs? Varbūt ir kāds šķidrums, vai kas cits, kas žurkas atbaidīs? Žurkas parasti rudeņos parādās. Ķieģeļu krāsnīm šuves šur tur ieplīsušas, ar ko var likvidēt šīs...