5 veidi, kā no kamīna iegūt maksimāli daudz siltuma

5 veidi, kā no kamīna iegūt maksimāli daudz siltuma

Pievērs uzmanību piecām svarīgām detaļām, kas palīdzēs tev efektīvi un taupīgi piesildīt savu dzīvojamo telpu.
Elektriskais kamīns - par un pret

Elektriskais kamīns - par un pret

Kamīns vairumam cilvēku asociējas ar mājīgumu un siltumu. Kurš gan nav sapņojis aukstos ziemas vakaros, sēžot šūpuļkrēslā, atslābt un vērot uguns liesmu.
Kā iztīrīt apkures katlu?

Kā iztīrīt apkures katlu?

Apkures katlu tīrīšana ir svarīgs uzdevums un par to nedrīkst aizmirst. Regulāra tīrīšana paildzinās tā mūžu un novērsīs neparedzētus izdevumus.
Kā atjaunot mūra sienas šuves

Kā atjaunot mūra sienas šuves

Reizēm mūra sienām izmantotā java mēdz nodrupt, veidojot plaisas un bojājot sienas kopējo izskatu. Šādās reizēs tās iespējams veiksmīgi atjaunot. Līdzīgi kā sienas, iespējams atjaunot arī no ķieģeļiem mūrētus skursteņus, krāsnis un kamīnus.
Kā sagatavoties drošai apkures sezonai

Kā sagatavoties drošai apkures sezonai

Ik gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanas izraisītām problēmām - neiztīrītiem dūmvadiem, bojātām apkures ierīcēm un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi sagatavoties apkures sezonai - iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un ierīkot dūmu detektorus.

Kamīni, krāsnis, skursteņi

Krāsnis un kamīni jau kopš seniem laikiem tiek izmantoti, lai apsildītu mājokļus. Lai gan tā ir abu elementu pamatfunkcija, mūsdienās gan krāsnis, gan kamīni tiek izmantoti kā mājas dizaina elementi, pie kuriem var arī sasildīties.
Inovācijas apkures jomā

Inovācijas apkures jomā

Ikvienam no mums pieder lietas, kuru funkcionalitāte bieži vien beidzas pie vārda skaists. Ne velti mēs vēlamies, lai skaista vāze nav tikai dekoratīvs elements, bet arī kļūst noderīga ziedu uzglabāšanai. Tāpat ir ar kamīnu, tas var papildināt mūsu mājokļa interjeru, bet apkures funkcijas neveic. Ko darīt, lai kamīns gan sildītu mājokli aukstos ziemas vakaros, gan priecētu ciemiņu acis? Jaunus risinājumus un inovatīvas idejas piedāvā kamīnmeistars ar 20 gadu pieredzi Ēriks Čodars.
Moderns kamīna dizains

Moderns kamīna dizains

Prasības pret kamīna dizainu ir ļoti dažādas. To iespaido ne tikai plašā formu un apdares materiālu izvēle, bet arī ārzemēs redzētais. Nevar teikt, ka šobrīd dominē kāds viens noteikts stils. Gaumes lēcieni ir ļoti dažādi, tāpēc kamīnmeistari vairs neveido sērijveida kamīnus, bet gan strādā pie individuāliem pasūtījumiem.
Individuālu un īpašu kamīnu meistars

Individuālu un īpašu kamīnu meistars

Pavisam atšķirīga, individuāla, personīga un privāta ir kamīnmeistara Ērika Čodara pieeja katram, kurš vēlas savā īpašumā iegūt ko līdzvērtīgu dārgam mākslas darbam-šedevram, jo tieši uz nebijušu, jaunu un savdabīgi neparastu kamīnu radīšanu ir vērsta viņa darbība nu jau 17 gadus.
Kā atrast labu kamīnmeistaru?

Kā atrast labu kamīnmeistaru?

Tāpat kā daudzās citās jomās, arī kamīnu izbūvē sastopami cilvēki, kas uzdodas par meistariem, bet patiesībā tādi nav. Tāpēc sniegt padomus, kā pareizi izvēlēties kamīna licēju un nekļūdīties, aicinājām Amatniecības kameras krāšņu, kamīnu podnieku biedrības priekšsēdētāju Arnoldu Strazdiņu.
Mīti un patiesība par kamīniem

Mīti un patiesība par kamīniem

Cik daudz mītu mēs radām par lietām tikai tāpēc, ka kaut ko par tām nezinām vai neizprotam līdz galam! Zināšanu trūkuma vai nepilnīgas informācijas dēļ dažkārt „aplaupām” paši sevi, palaižot garām iespējas. Tā ir arī ar apkures izdevīgumu, dažādu apkures veidu priekšrocībām un trūkumiem.
Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana?

Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana?

abc.lv lasītājs jautā: Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana? Paskaidro <i>Felkors I.A.U.</i> prezidents Ēriks Ruģēns un <i>Skursteņmeistars</i> darbu vadītājs Mārtiņš Brūniņš
Saredzams siltums – Buderus kamīni un kamīnkrāsnis

Saredzams siltums – Buderus kamīni un kamīnkrāsnis

<b>Viss no viena piegādātāja. Un ar mīlestību pret detaļām</b> Jau 277 gadus Buderus strādā pie apkures tehnikas un ar to saistīto lietu nemitīgas pilnveidošanas. Buderus produkcijas klāstā ietilpst praktiski viss, kas nepieciešams pilnas apkures sistēmas izveidošanai.
Arnolds Strazdiņš.  300 kamīnu un krāšņu meistars

Arnolds Strazdiņš. 300 kamīnu un krāšņu meistars

Savā profesionālās darbības laikā Arnolds Strazdiņš ir uztaisījis lielu daudzumu kamīnu un krāšņu – 300 noteikti, bet ja pieskaita firmas kopējos pasūtījumu, tad skaitlis trīskāršojas. Kamīni ir dažādi – vienu var uzmūrēt divās trijās dienās, bet citu mūrē līdz pat mēnesim.
Nokvēpis kamīns – eksperta viedoklis

Nokvēpis kamīns – eksperta viedoklis

Stāsts par nokvēpušo kamīnu izraisījis lielu rezonansi abc.lv lasītājos - tam pievienoti 12 komentāri, kuros uzrādīti iespējamie problēmas cēloņi un arī ieteikumi, kā to risināt. Kamīna īpašnieks ir vērsies pie eksperta - Amatniecības kameras Krāšņu, kamīnu un podnieku biedrības priekšsēdētāja <b>Arnolda Strazdiņa</b>, kurš veica kamīna ekspertīzi.
Pirms kamīna izbūves

Pirms kamīna izbūves

Lai veiksmīgi uzstādītu kamīnu, jāzina dažas nianses, kuras noder pirms tā izbūves uzsākšanas.
Kamīns ar Mežaparka kolorītu

Kamīns ar Mežaparka kolorītu

Mūsdienās ir daudz iespēju kamīna izveidei. Taču bieži vien zināšanas par kamīniem ir samērā nelielas un priekšstats par to veidiem un izbūves iespējām ir tradicionāls. Labs kamīnmeistars, ņemot vērā pasūtītāja vēlmes un telpu, kurā kamīns atradīsies, spēj piedāvāt savu, pavisam neparastu skatījumu.
Kādu skursteni būvēt?

Kādu skursteni būvēt?

Skurstenis mājā pilda divas svarīgas funkcijas: apkures dūmgāzu novadīšanu un gaisa apmaiņu (ja dūmenī paredzēts arī ventilācijas kanāls), tāpēc ir būtiski, lai tas būtu izturīgs pret augstu temperatūru un skābēm. Skurstenis ir arī svarīgs ēkas vizuālā tēla elements.
Interesantais akmeņu pasaulē

Interesantais akmeņu pasaulē

Akmens ir vecs kā pasaule, pilnīgi jauni akmeņu veidi vai šķirnes tiek atklāti samērā reti. Arī akmeņu apstrādē jaunas tehnoloģijas nedzimst katru gadu. Un tomēr – apdares akmeņos šogad ir dažas novitātes.
Ko darīt, ja kamīns dūmo?

Ko darīt, ja kamīns dūmo?

Kamīns ir telpas centrālais objekts, un ir ļoti nepatīkami, ja tas sāk dūmot, smērējot ne tikai kamīna apdari, bet arī sienas tam blakus.
Kā pareizāk "iekonservēt" skursteni?
Labdien! Man ir mūra ēka, kurai ārsienu stūrī ir skurstenis ar divām cukām. Apkure tiks organizēta centralizēti, tādēļ skurstenis savu funkciju vairs neveiks. Tomēr nojaukt negribas - ja nu tomēr noder? Kā to pareizāk "iekonservēt" ? Vai piebērt ar keramzītu vai ekovati?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tur nekāda nojaukšana neiznāks, jo tad būs jāārda jau sienas konstrukcija. Divas cukas ir vesela bagātība, kad ir iespēja kaut ko pieslēgt ventilācijai vai vilkmei, kā arī kādu apsildes ierīci. Skursteni noteikti vajag saglabāt. Ja tas darbotos, tad ir zināmas grūtības, jo tas atrodas daļēj...
Ko darīt, ja skurstenis piems iekurināšanas dzen iekšā auksto gaisu?
Labdien! Nesen daudzdzīvokļu mājā gar ārējo sienu izveidoju siltināto metāla dūmvadu, vilkme ļoti laba, tikai bieži ,un it īpaši šajā aukstajā laikā, pirms iekurināšanas skurstenis veic pretēju funkciju, dzen iekšā auksto gaisu. Pat pēc kurināšanas, kamēr plīts vēl silta, jāpaspēj aizvērt šīberi, sa...
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! 1.Noblīvējiet vai aizveriet ventilācijas restes. 2.Pamēģiniet, atverot gaisa pieplūdi caur durvīm vai logu. 3.Varbūt kaut kas nebūt mainās, iepūšot cita virziena vējam. Pieņemu, ka skursteņa garums ir par mazu.
Ar kādu līmi var ielīmēt stiklu kamīna durvīs?
Labdien! Ar kādu līmi var ielīmēt stiklu kamīna durvīs?
Atbild:
Arvo Biķernieks
Labdien! Stikls jālīmē ar speciālu hermētiķi. Gan hermētiķis, gan virve blīvēšanai ir nopērkami jebkurā lielā būvmateriālu veikalā (Krastmalas Depo noteikti ir). Prasiet pārdevējiem. Arvo.
Vai āra grilu mūrēt no šamota ķieģeļiem?
Labdien! Ir doma uzmūrēt āra grilu, kaut ko apmēram šādu https://www.pinterest.com/pin/37858453095284046/.Jautājums radās par ķieģelu izvēli augšējai daļai, kur ir saskarsme ar liesmu. Vai mūrēt no šamota ķieģeļiem? Kā šamota ķieģeļi uzvedās āra apstākļos? Nesaplaisās pie pirmā sala mitrumā? Vai arī...
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Kurtuves iekšu mūrē ar šamota ķieģeļiem. Šamota ķieģeļi nekur netiek samūrēti ar ārpusē apmūrētiem labāk dūmvada ķieģeļiem. Virs dūmvada liekams jumtiņš, lai šamota ķieģeļi ir sausumā.
Ko darīt, ja, iekurinot krāsni, pa šīberi nāk laukā dūmi?
Labdien! Ko darīt, ja, iekurinot krāsni, pa šīberi nāk laukā dūmi? Vilkme ir ļoti laba!
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Vajag vispirms, ja iespējams, ielaist tieši skurstenī uguni, dedzinot, piemēram, papīrus. Ja nevar, jāiekurina ar lielu liesmu bez dūmošanas.
Ar kādu krāsu var nokrāsot ārpusē ķieģelīšus, lai viņi pēc tam nepaliktu netīri?
Sveiki! Pašreiz virtuvē taisām remontu. Esam tikuši līdz plīts mūrēšanai. Sakiet, lūdzu, ar kādu krāsu var nokrāsot ārpusē ķieģelīšus, lai viņi pēc tam nepaliktu netīri? Principā vēlos bezkrāsainu, lai būtu karstumizturīgs un dabīgs izskats ķieģeļiem. Paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Var ar lineļļu.
Vai, liekot "Jotul" krāsniņu, skurstenī jāliek speciāla caurule?
Labdien! Vēlos padomu, lūdzu! Privātmājā virtuvē ir padomijas laiku plīts uz kājiņām. Tagad gribu to nomainīt un ielikt "Jotul" krāsniņu, bet esmu dzirdējis, ka tad skurstenī jāliek speciāla caurule, jo no tās krāsniņas skurstenī ātri veidojoties lipīgi sodrēji. Vai tā ir patiesība un kā man rīkotie...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tā ir taisnība, jo padomju laika plītis bija ļoti efektīvas, tajās attīstījās augsta temperatūra un tās patērēja daudz koka kurināmā, bet tas paspēja sadegt lielākā pakāpē, nekā tas notiks "Jotul" krāsniņā. Tajā ļoti taupīgi, gandrīz pusgruzdošā stāvoklī, pārvērš koksni dūmos un siltumenerģ...
Kā atjaunot dekoratīvo ģipša plākšņu kamīnam krāsu, kas laika gaitā ir "nolietojusies"?
Labdien! Kā atjaunot dekoratīvo ģipša plākšņu kamīnam krāsu, kas laika gaitā ir "nolietojusies"?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja pieņem, ka tās ir mākslīgi izgatavotas ģipša plāksnes, tad vajadzētu konstatēt, vai jau iepriekš nav bijusi virsū kāda laka vai krāsa, jo tad tā ir jānotīra. Ja tādu nav, tad virsējā kārta būs jāatjauno. Vispirms jānopulē ar smalku smilšpapīru, pēc tam jānolako. Ja nepatīk tikai krāsa, t...
Vai un kā pašrocīgi varu pielabot saplaisājušu javu?
Labdien! Esmu konstatējis, ka viesistabas mūrētājam kamīnam starp ķieģeļiem, javā parādījušās plaisas, java tā kā vietām izdrupusi. Vai un kā pašrocīgi varu to pielabot, lai vismaz nebojātu skatu?
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Ja plaisas sīkas un nedaudz, varat esošās plaisas padziļināt, tad ar sūkli saslapina un piepilda ar līdzīgu javu.
Kāda būs darbu secība skursteņa noklāšanai ar flīzēm?
Labdien! Telpā atrodas vecs ķieģeļu skurstenis, blakus metāla krāsns. Skurstenis ir nelīdzens, vietām krīt nost apmetums. Vēlos noklāt ar flīzēm, taču sākumā ir jāizlīdzina. Kāda būs darbu secība? Kādu flīžu līmi labāk izvēlēties un kādas flīzes izvēlēties?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Skurstenis ir jātīra, tas ir rudens pirmais darbs. Jebkurš cietais kurināmais uz skursteņa iekšējā virsmām atstās sodrējus, kas var uzliesmot. Skurstenis ir jānotīra, jāpārbauda, vai nekur nedūmo, tad papildus vēl noblīvē. Ja grib virsū klāt flīzes, tās neturēsies uz biezām apmetuma kārtām....

Rakstos atrasts: 20

Elektriskais kamīns - par un pret

Elektriskais kamīns - par un pret

Kamīns vairumam cilvēku asociējas ar mājīgumu un siltumu. Kurš gan nav sapņojis aukstos ziemas vakaros, sēžot šūpuļkrēslā, atslābt un vērot uguns liesmu.

Kā iztīrīt apkures katlu?

Kā iztīrīt apkures katlu?

Apkures katlu tīrīšana ir svarīgs uzdevums un par to nedrīkst aizmirst. Regulāra tīrīšana paildzinās tā mūžu un novērsīs neparedzētus izdevumus.

Kā atjaunot mūra sienas šuves

Kā atjaunot mūra sienas šuves

Reizēm mūra sienām izmantotā java mēdz nodrupt, veidojot plaisas un bojājot sienas kopējo izskatu. Šādās reizēs tās iespējams veiksmīgi atjaunot. Līdzīgi kā sienas, iespējams atjaunot arī no ķieģeļiem mūrētus skursteņus, krāsnis un kamīnus.

Jautājumos atrasts: 123

Vai kamīna kurtuvei nepieciešams armējošs metāla siets?

Labdien! Sāku apmūrēt kamīna kurtuvi ar krāsns ķieģeļiem gar kurtuves sāniem. Nezinu, ko likt pārsedzes vietā, lai savienotu kurtuves malas virs kamīna. Biju ielicis metāla leņķi, bet tas uzsilstot sāk „staigāt” un rodas plaisas. Ko jūs ieteiktu izmantot, vai var likt dzelzsbetona vai šamota plāk...

Kā likvidēt ieplīsušas ķieģeļu krāsns šuves?

Labdien! Lauku māja. No otrā stāva uz pirmo stāvu ir kanalizācijas plastmasas caurules, 100 mm. Gribējām iepakot, bet vai žurkas negrauzīs? Varbūt ir kāds šķidrums, vai kas cits, kas žurkas atbaidīs? Žurkas parasti rudeņos parādās. Ķieģeļu krāsnīm šuves šur tur ieplīsušas, ar ko var likvidēt šīs...