Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu un mājas iekštelpu pasargāšanai no mitruma un dažādiem bojājumiem ieteicams veikt siltināšanu. Pamatu siltināšanu iespējams veikt gan mājas būvniecības procesa laikā, gan tad, kad māja jau uzbūvēta.
7 juristes padomi drošam nekustamā īpašuma iegādes darījumam

7 juristes padomi drošam nekustamā īpašuma iegādes darījumam

Lai nezaudētu ne tikai laiku, bet arī naudu, ir svarīgi pirms darījuma veikšanas pārliecināties par dažādiem drošības apstākļiem.
5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši, ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā. Tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt.
Materiāli mājas būvniecībai: priekšrocības un trūkumi

Materiāli mājas būvniecībai: priekšrocības un trūkumi

Mūsdienās pieejami daudz un dažādi celtniecības materiāli, no kuriem grūti izvēlēties sev piemērotākos. Uzsākot mājas celtniecību, galvenokārt, nepieciešams aprēķināt pieejamo budžetu un saprast savas vēlmes.
8 mīti par guļbūvju kopšanu

8 mīti par guļbūvju kopšanu

Pastāv maldīgi priekšstati par guļbūvju uzturēšanu. Tāpēc pirms domā par tās celtniecību, izpēti, kas par ēku būvniecību ir meli, un kas patiesība.
Trīs krāšņu dabas ainavu ieskauti lauku īpašumi Baltijas valstīs

Trīs krāšņu dabas ainavu ieskauti lauku īpašumi Baltijas valstīs

Arvien biežāk mūsdienu cilvēks izvēlas daudz mierīgāku un harmoniskāku dzīves veidu. Ne velti šādu dzīves filozofiju, kas sakņojas gan nesteidzīgā ēdiena baudīšanā, gan savas dzīvesvietas izvēlē klusās, gleznainās dabas vietās, dēvē par "lēno dzīvošanu", un tā kļūst arvien populārāka.
Pieaugušo rotaļlietas

Pieaugušo rotaļlietas

Ieraugot māju kokos, teju katrs tās īpašniekam Valdim Valainim jautā par neīstenotiem sapņiem, štābiņiem kokos, bet viņam tas viss ir bijis. Viņam nav slimīga tieksme pēc kādreiz nepiepildīta sapņa, tikai tagad rotaļlietas ir krietni nopietnākas. Tās ir radītas pieaugušajiem. Valdim ar koku ir īpašas attiecības. Viņa vectēvs bija Ulmaņlaika namdaris, un, šķiet, Valdis pārmantojis ne tikai visus viņa darbgaldus un instrumentus, bet arī vēlmi darboties ap un ar koku.
Koka arhitektūra atdzimst pamazām

Koka arhitektūra atdzimst pamazām

Ikviena Latvijas pilsēta lepojas ar kādām īpašām arhitektūras pērlēm, kas ietver sevī kultūrvēsturiskā mantojuma ziņu un ir kā dzīvi aizgājušo laiku liecinieki. Šajā ziņā vēsturiskā koka apbūve ir viens no raksturīgākajiem vaibstiem pilsētu sejās, un pēdējo gadu sabiedriskās aktivitātes, atbalsts un informācijas pieejamība ļāvusi realizēt ne vienu vien ieceri, izglābjot daudzus namus no bojāejas.

Guļbūves, koka karkasa mājas

Koka karkasa mājas un guļbūves ir gadsimtiem sens būvniecības veids, kas mūsdienās tiek aprīkots ar moderniem risinājumiem. Koka karkasa māju pamatkonstrukcija ir koka karkass, savukārt guļbūve ir celtne, kuras sienas veido vienā līmenī novietoti apaļkoki, kas savienoti pakšos vai statņos.
Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Nepastāv būvniecības tehnoloģija, kas būtu ideāla visos aspektos, trūkumi ir katrai no tām. Taču, izvērtējot cenas un kvalitātes vai cenas un ekspluatācijas attiecību, tad karkasa tehnoloģijai, iespējams, nav konkurentu. Salīdzinot koka karkasa mājas ar citu veidu mājām tādos aspektos ka būvniecības ātrums, izmaksas un siltumnoturība, tās noteikti būs pirmajā vietā.
Salmu mājas būvniecība un īpatnības

Salmu mājas būvniecība un īpatnības

Salmu mājas ir viena no salīdzinoši nesenām tehnoloģijām ēku būvniecībā. Ņemot vērā nosaukumu, šķiet, ka māja sastāv vien no salmiem, tomēr tā nebūt nav. Salmi ir tikai daļa konstrukcijas un pamatā kalpo kā siltumizolācijas materiāls.
Kas notiek nekustamo īpašumu nozarē?

Kas notiek nekustamo īpašumu nozarē?

Ja tā dēvētā nekustamo īpašumu „buma” laikā šajā nozarē varēja strādāt praktiski jebkurš, kas to vēlējās, tad ekonomiskā krīze nekustamo īpašumu biznesā ieviesa nopietnas korekcijas. To pozitīvā ietekme ir labi jūtama šodien, kad var runāt par arvien pārdomātāku tirgus sakārtošanos un arvien augstāku aģentu profesionalitāti. Par to neliela saruna ar kompānijas „Realia Nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētāju Gunti Jaunzemu.
Mārupe – joprojām pieprasītāko Pierīgas rajonu topā

Mārupe – joprojām pieprasītāko Pierīgas rajonu topā

Mārupe jau gadiem ilgi ir viens no pieprasītākajiem Pierīgas rajoniem, kur nekustamā īpašuma tirgus ir viens no aktīvākajiem galvaspilsētas tuvumā. Tieši šeit tiek īstenoti gan jauni privātmāju un daudzdzīvokļu ēku projekti, gan notiek rekonstrukcijas agrāk celtajām ēkām. Līdztekus tam tiek sakārtota infrastruktūra, nodrošinot iedzīvotājiem arvien patīkamākus dzīves apstākļus. Arī daudzi uzņēmumi, izvēloties rajonus, kurp pārcelties, dod priekšroku Mārupei un tās apkārtnei.
Vēstule Morbergiem

Vēstule Morbergiem

Labdien, godājamais Kristap un cienījamā Auguste Morbergi(i)!
Saliekamās vai parastās koka mājas?

Saliekamās vai parastās koka mājas?

Koka karkasa saliekamās mājas – ātri uzceļami un izmaksu ziņā izdevīgi mājokļi. Karkasa sienas kvadrātmetrs ir 1,3 reizes lētāks par sienu no koka brusām, 1,7 reizes lētāks par sienu no putubetona blokiem un 2, 2 reizes lētāks par sienu no ķieģeļiem ar tādu pašu siltumnoturību.
Baļķu mājā dzīvot jāsāk lēnām

Baļķu mājā dzīvot jāsāk lēnām

Guļbūvju un koka statņu māju būvniecības uzņēmuma <i>Dziedrs</i> valdes priekšsēdētājs guļbūves amata meistars <b>Kārlis Apinis</b> sarunā ar <b>Ingaru Liepiņu</b>.
Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Ar jēdzienu “saliekamās mājas” saprot ēkas, kuru daļas vai elementi tiek izgatavoti rūpnīcā, pēc tam transportēti uz būvlaukumu un samontēti, tā ļoti īsā laikā iegūstot gatavu māju. Pie šāda veida būvēm pieder saliekamās koka karkasa mājas un moduļu mājas. Kaut arī šie veidi būtībā ir līdzīgi (rūpnieciski izgatavoti), tomēr metodes un dizains, kādā tās tiek realizētas, ir atšķirīgs.
Pirts pie mājas

Pirts pie mājas

Tradicionālā jeb slapjā pirts pēdējos gados piedzīvojusi būtiskas pārvērtības. Tā vairs nav tikai vieta, kur cilvēks sakopj savu ķermeni un atjauno spēkus, bet arī vieta, kur satiekas radi, draugi, kolēģi vai darījumu partneri, lai relaksētos un saviesīgi pavadītu laiku. Pirts kļuvusi par multifunkcionālu ēku, tās apjoms palielinājies pirmā stāva līmenī un izbūvētas arī bēniņu telpas, kur ierīko atpūtas istabas viesiem, vai pat tiek projektēta un celta pirts divos stāvos.
Mūra sienu konstrukcija

Mūra sienu konstrukcija

Sienu konstrukciju var veidot dažādi - kā koka vai metāla karkasu, montēt no paneļiem, mūrēt, celt no baļķiem vai pat salmu ķīpām, savā starpā tās sastiprinot ar mālu vai kādu citu saistvielu. Mūra sienām ir senas tradīcijas, un tās joprojām ir vispopulārākās.
Ainavas pilnveidošana

Ainavas pilnveidošana

Uz vasarnīcu modernizācijas fona vajadzīga šķiet atgriešanās pie izejas modeļa – vienkāršas, lētas, kompaktas un pārvietojamas būves īslaicīgai dzīvei mežā vai ūdensmalā.
Kas izdevīgāka - koka karkasa vai bloku māja?
Labdien! Mēs vēlamies būvēt laukos divstāvu māju – apmēram 130 m2. Nevaram izšķirties starp bloku māju un koka karkasa māju, kuras atved un pāris mēnešos māja gatava. Kurš variants būtu izdevīgāks? Kas būtu jāņem vērā izvēloties koka karkasa māju? Vai tām ir kādi trūkumi?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Koka karkasa māja ir dārga, bet veselīga. Manā skatījumā minerālbloku mājas ir labākas. Šīs mājas ir siltākas, jo koka karkasa mājā nevar dzīvot, neizmantojot modernus siltumizolācijas materiālus, tāpēc bloku māja ekspluatācijas laikā ir lētāka nekā koka karkasa māja. Izvēloties māju, jāņ...
Vai ir kādi varianti pārbūvei, neņemot dēlīšus nost?
Labdien! Jumta istabiņa apšūta ar dēlīšiem. Apnikuši un mazliet jau tumšojas. Vai ir kādi varianti pārbūvei, neņemot dēlīšus nost? Paldies.
Atbild:
Arnis Kļaviņš
Labdien! Neņemot nost dēlīšus, ir tikai viens variants, t.i., esošos dēlīšus noslīpēt un tad vai nu krāsot, vai lakot. Tad tie būs gaišāki. Lai izdodas!
Cik dziļi un plati pamati nepieciešami 6x8,5 metrus lielai koka karkasa mājai?
Sveiki! Vēlos zināt, cik dziļi un plati pamati nepieciešami 6x8,5 metrus lielai koka karkasa mājai?
Atbild:
Māris Avotiņš
Labdien! Lai noteiktu precīzus pamatu izmērus ir jāzina konkrētās būvniecības vietas ģeodēzija. Bet iespējamais koka paneļu mājas pamatu platums varētu būt ne mazāks kā 200-250 mm.
Cik garas var būt guļbūves sienas?
Labdien! Sakiet, cik garas var būt guļbūves sienas, vai tās maksimālais garums var būt tikai viena koka garumā, vai arī ir iespējams stiķēt un kā to pareizi dara? Paldies!

Labdien! Protams, ka var mēģināt "stiķēt", taču, lai uzreiz rastos skaidrība, mēs varētu darīt arī šādā veidā – ņemam vienāda garuma baļķus. Tur, kur baļķis beidzas - veidojam šķērssienu. Tas būtu viens no variantiem kādā veidā mēs varētu risināt šo problēmu, jo tad visi baļķi būtu vienāda garuma...
Ko darīt, ja mājas piebūvei mitri paneļi?
Labdien! 1984.gada paneļi mājas piebūvei mitri, svīst un pat tek. Sakiet, ko darīt? Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Jāskatās, kas ir par iemeslu paneļu svīšanai vai tie ir aukstuma tilti vai kas cits, iemeslu var būt daudz, kā arī problēmas atrisināšanai var būt daudz variantu.
Kur iegūt informāciju par koka paneļu māju būvniecību?
Labdien! Sakiet, vai kāds Latvijā nodarbojas ar koka paneļu māju eko būvniecību, pēc zviedru arhitekta Vari Bokardi parauga? Esmu strupceļā, nav nekur informācijas. Par šī veida mājām stāsta video raidījumā "Ziemeļu puse". Būšu pateicīga par jebkādu pavedienu. Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Informāciju par koka paneļiem varat meklēt mūsu mājaslapā: http://abc.lv/?article=saliekamas_koka_majas Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādu ventilatoru izvēlēties vannas istabai?
Labdien, kādu ventilatoru ieteiktu vannas istabā, kad iet vannā visas sienas mitras paliek?
Atbild:
Auseklis Logins
Labdien! Sanitārajās telpās parasti uzstāda nosūces ventilatoru ar jaudu, kas nodrošina gaisa apmaiņu 3 - 5 reizes stundā. To var aprēķināt tā: telpas izmērs kvadrātmetros x telpas augstums = telpas tilpums, ko pareizinam ar 3 vai 4, vai 5 un iegūstam ventilatora nepieciešamo ražību m3/st. Vēl i...
Kādi pamati nepieciešami koka paneļu mājas būvniecībai?
Sveiki! Vēlamies celt savu vasaras/ pie jūras mājiņu no koka paneļiem, taču pirms uzsākam būvniecību, gribam zināt, kādi pamati ir nepieciešami koka paneļu mājām? Pagaidām nevaram saprast vai labāk būtu izvēlēties pāļu pamatus vai arī vienlaidu plākšņu pamatus? Tāpat arī rodas jautājums, vai šāda...
Atbild:
Māris Avotiņš
Labdien! Koka mājām var taisīt gan stabveida pamatus, gan lentveida pamatus. Lai noteiktu, kuri būtu piemēroti Jums, ir jāredz Jūsu mājas projekts. Lielākoties koka paneļu mājas tiek būvētas uz lentveida paneļiem. Koka paneļu mājām var veidot arī pagrabu.

Rakstos atrasts: 21

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu un mājas iekštelpu pasargāšanai no mitruma un dažādiem bojājumiem ieteicams veikt siltināšanu. Pamatu siltināšanu iespējams veikt gan mājas būvniecības procesa laikā, gan tad, kad māja jau uzbūvēta.

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši, ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā. Tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt.

Jautājumos atrasts: 55

Kā ziemas laikā uzglabāt koku guļbūvei?

Sveiki! Ziemā cirtīšu koku guļbūvei. Domāju salikt tos ar atstarpēm kaudzē. Vai koks netiks bojāts, ja tas netiks apsegts, vai gali jāsmērē ar mālu? Vasarā lēnām veidošu guļbūvi. Ir skaidrs, ka koks samirks - vai tas ir kritiski, vai ir jācenšas visu apsegt lietus laikā? Paldies!

Kā līvānu tipa mājai savienotas ārējās sienas ar griestiem?

Labdien! Vai kāds var pateikt, kā līvānu tipa mājai savienotas ārējās sienas ar griestiem (otrā stāva grīdu) un jumtu? Siena ir 15cm biezs panelis, veidots no skaidu plāksnēm, kurām pa vidu stikla vate. Māja nav apmūrēta, ir pagrabs. Doma ir jaukt sienas ārā un mūrēt kn keramzīta blokiem jau...

Ko darīt ar ķieģeļu apdares daļu?

Labdien! Vēlamies siltināt vasarnīcu patstāvīgai dzīvošanai. Viena mājas daļa ir no silikāta ķieģeļiem, otra no jauniem, skaistiem guļbaļķiem, 20 cm. Jumta stāvu gatavojamies siltināt – elpojošā plēve, akmens vate 20 cm, atkal plēve, koka dēlīši. Vai tā būtu pareizi? Par guļbaļķiem vēl domājam, ko d...