Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu un mājas iekštelpu pasargāšanai no mitruma un dažādiem bojājumiem ieteicams veikt siltināšanu. Pamatu siltināšanu iespējams veikt gan mājas būvniecības procesa laikā, gan tad, kad māja jau uzbūvēta.
7 juristes padomi drošam nekustamā īpašuma iegādes darījumam

7 juristes padomi drošam nekustamā īpašuma iegādes darījumam

Lai nezaudētu ne tikai laiku, bet arī naudu, ir svarīgi pirms darījuma veikšanas pārliecināties par dažādiem drošības apstākļiem.
5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši, ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā. Tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt.
Materiāli mājas būvniecībai: priekšrocības un trūkumi

Materiāli mājas būvniecībai: priekšrocības un trūkumi

Mūsdienās pieejami daudz un dažādi celtniecības materiāli, no kuriem grūti izvēlēties sev piemērotākos. Uzsākot mājas celtniecību, galvenokārt, nepieciešams aprēķināt pieejamo budžetu un saprast savas vēlmes.
8 mīti par guļbūvju kopšanu

8 mīti par guļbūvju kopšanu

Pastāv maldīgi priekšstati par guļbūvju uzturēšanu. Tāpēc pirms domā par tās celtniecību, izpēti, kas par ēku būvniecību ir meli, un kas patiesība.
Trīs krāšņu dabas ainavu ieskauti lauku īpašumi Baltijas valstīs

Trīs krāšņu dabas ainavu ieskauti lauku īpašumi Baltijas valstīs

Arvien biežāk mūsdienu cilvēks izvēlas daudz mierīgāku un harmoniskāku dzīves veidu. Ne velti šādu dzīves filozofiju, kas sakņojas gan nesteidzīgā ēdiena baudīšanā, gan savas dzīvesvietas izvēlē klusās, gleznainās dabas vietās, dēvē par "lēno dzīvošanu", un tā kļūst arvien populārāka.
Pieaugušo rotaļlietas

Pieaugušo rotaļlietas

Ieraugot māju kokos, teju katrs tās īpašniekam Valdim Valainim jautā par neīstenotiem sapņiem, štābiņiem kokos, bet viņam tas viss ir bijis. Viņam nav slimīga tieksme pēc kādreiz nepiepildīta sapņa, tikai tagad rotaļlietas ir krietni nopietnākas. Tās ir radītas pieaugušajiem. Valdim ar koku ir īpašas attiecības. Viņa vectēvs bija Ulmaņlaika namdaris, un, šķiet, Valdis pārmantojis ne tikai visus viņa darbgaldus un instrumentus, bet arī vēlmi darboties ap un ar koku.
Koka arhitektūra atdzimst pamazām

Koka arhitektūra atdzimst pamazām

Ikviena Latvijas pilsēta lepojas ar kādām īpašām arhitektūras pērlēm, kas ietver sevī kultūrvēsturiskā mantojuma ziņu un ir kā dzīvi aizgājušo laiku liecinieki. Šajā ziņā vēsturiskā koka apbūve ir viens no raksturīgākajiem vaibstiem pilsētu sejās, un pēdējo gadu sabiedriskās aktivitātes, atbalsts un informācijas pieejamība ļāvusi realizēt ne vienu vien ieceri, izglābjot daudzus namus no bojāejas.

Guļbūves, koka karkasa mājas

Koka karkasa mājas un guļbūves ir gadsimtiem sens būvniecības veids, kas mūsdienās tiek aprīkots ar moderniem risinājumiem. Koka karkasa māju pamatkonstrukcija ir koka karkass, savukārt guļbūve ir celtne, kuras sienas veido vienā līmenī novietoti apaļkoki, kas savienoti pakšos vai statņos.
Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Nepastāv būvniecības tehnoloģija, kas būtu ideāla visos aspektos, trūkumi ir katrai no tām. Taču, izvērtējot cenas un kvalitātes vai cenas un ekspluatācijas attiecību, tad karkasa tehnoloģijai, iespējams, nav konkurentu. Salīdzinot koka karkasa mājas ar citu veidu mājām tādos aspektos ka būvniecības ātrums, izmaksas un siltumnoturība, tās noteikti būs pirmajā vietā.
Salmu mājas būvniecība un īpatnības

Salmu mājas būvniecība un īpatnības

Salmu mājas ir viena no salīdzinoši nesenām tehnoloģijām ēku būvniecībā. Ņemot vērā nosaukumu, šķiet, ka māja sastāv vien no salmiem, tomēr tā nebūt nav. Salmi ir tikai daļa konstrukcijas un pamatā kalpo kā siltumizolācijas materiāls.
Kas notiek nekustamo īpašumu nozarē?

Kas notiek nekustamo īpašumu nozarē?

Ja tā dēvētā nekustamo īpašumu „buma” laikā šajā nozarē varēja strādāt praktiski jebkurš, kas to vēlējās, tad ekonomiskā krīze nekustamo īpašumu biznesā ieviesa nopietnas korekcijas. To pozitīvā ietekme ir labi jūtama šodien, kad var runāt par arvien pārdomātāku tirgus sakārtošanos un arvien augstāku aģentu profesionalitāti. Par to neliela saruna ar kompānijas „Realia Nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētāju Gunti Jaunzemu.
Mārupe – joprojām pieprasītāko Pierīgas rajonu topā

Mārupe – joprojām pieprasītāko Pierīgas rajonu topā

Mārupe jau gadiem ilgi ir viens no pieprasītākajiem Pierīgas rajoniem, kur nekustamā īpašuma tirgus ir viens no aktīvākajiem galvaspilsētas tuvumā. Tieši šeit tiek īstenoti gan jauni privātmāju un daudzdzīvokļu ēku projekti, gan notiek rekonstrukcijas agrāk celtajām ēkām. Līdztekus tam tiek sakārtota infrastruktūra, nodrošinot iedzīvotājiem arvien patīkamākus dzīves apstākļus. Arī daudzi uzņēmumi, izvēloties rajonus, kurp pārcelties, dod priekšroku Mārupei un tās apkārtnei.
Vēstule Morbergiem

Vēstule Morbergiem

Labdien, godājamais Kristap un cienījamā Auguste Morbergi(i)!
Saliekamās vai parastās koka mājas?

Saliekamās vai parastās koka mājas?

Koka karkasa saliekamās mājas – ātri uzceļami un izmaksu ziņā izdevīgi mājokļi. Karkasa sienas kvadrātmetrs ir 1,3 reizes lētāks par sienu no koka brusām, 1,7 reizes lētāks par sienu no putubetona blokiem un 2, 2 reizes lētāks par sienu no ķieģeļiem ar tādu pašu siltumnoturību.
Baļķu mājā dzīvot jāsāk lēnām

Baļķu mājā dzīvot jāsāk lēnām

Guļbūvju un koka statņu māju būvniecības uzņēmuma <i>Dziedrs</i> valdes priekšsēdētājs guļbūves amata meistars <b>Kārlis Apinis</b> sarunā ar <b>Ingaru Liepiņu</b>.
Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Ar jēdzienu “saliekamās mājas” saprot ēkas, kuru daļas vai elementi tiek izgatavoti rūpnīcā, pēc tam transportēti uz būvlaukumu un samontēti, tā ļoti īsā laikā iegūstot gatavu māju. Pie šāda veida būvēm pieder saliekamās koka karkasa mājas un moduļu mājas. Kaut arī šie veidi būtībā ir līdzīgi (rūpnieciski izgatavoti), tomēr metodes un dizains, kādā tās tiek realizētas, ir atšķirīgs.
Pirts pie mājas

Pirts pie mājas

Tradicionālā jeb slapjā pirts pēdējos gados piedzīvojusi būtiskas pārvērtības. Tā vairs nav tikai vieta, kur cilvēks sakopj savu ķermeni un atjauno spēkus, bet arī vieta, kur satiekas radi, draugi, kolēģi vai darījumu partneri, lai relaksētos un saviesīgi pavadītu laiku. Pirts kļuvusi par multifunkcionālu ēku, tās apjoms palielinājies pirmā stāva līmenī un izbūvētas arī bēniņu telpas, kur ierīko atpūtas istabas viesiem, vai pat tiek projektēta un celta pirts divos stāvos.
Mūra sienu konstrukcija

Mūra sienu konstrukcija

Sienu konstrukciju var veidot dažādi - kā koka vai metāla karkasu, montēt no paneļiem, mūrēt, celt no baļķiem vai pat salmu ķīpām, savā starpā tās sastiprinot ar mālu vai kādu citu saistvielu. Mūra sienām ir senas tradīcijas, un tās joprojām ir vispopulārākās.
Ainavas pilnveidošana

Ainavas pilnveidošana

Uz vasarnīcu modernizācijas fona vajadzīga šķiet atgriešanās pie izejas modeļa – vienkāršas, lētas, kompaktas un pārvietojamas būves īslaicīgai dzīvei mežā vai ūdensmalā.
Vai es varu laist pāris siltumvadus zem grīdas, tādā veidā mēģinot žāvēt zemgrības telpu?
Labdien! Ir plāns taisīt guļbūves mājai apkures sistēmu ar kamīnu un gaisa vadiem. Mājai starp grīdu un zemi ir 40 cm telpa, kura ir mitra. Vai es varu laist pāris siltumvadus zem grīdas, tādā veidā mēģinot žāvēt? Dēļu grīda uz brusām.
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Šajos 40cm uzkrājas gan grunts, gan telpas mitrums. Šī lielā sprauga jāaizpilda, piemēram, ar ekovati vai keramzīta granulām, vai nedaudz ar šķembām ar minētajiem materiāliem. Starp grīdu un siltumizolācijas materiālu jāatstāj ne vairāk kā 20mm. Tie jāizvada pie sienas, lai mitrums gar grīd...
Kāpēc pirtiņas baļķi kļūst no iekšpuses slapji?
Labdien! Augusta mēnesī uzcēlām pirtiņu no baļķiem, roku darbs. Baļķi tika sagatavoti ziemā. Starp baļķiem liktas sūnas, uzklāts arī jums, jumta pārlaidums 50 cm. Lietus laikā sāka caur sūnām sūkties ūdens, no iekšpuses baļķi slapji. No ārpuses vēl nav novāktas stalažas. Kur varētu būt problēma?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ar sūnām baļķus vairs nepako. Ir labs materiāls, uz akrila bāzes veidota pasta – Perma-chink. Ūdens netiks spraugās un uzlabosies ēkas siltumizolācijas īpašības. Ja baļķi slapji no iekšpuses arī bez lietus, tad jāskatās, kas ir ar jumta ventilāciju. Vai gaiss tiek pie dzegas iekšā un pie k...
Kādu apmetumu izvēlēties Ulmaņlaikos celtai guļbūvei?
Labdien! Lauku māja, guļbūve, celta Ulmaņlaikos. Kaļķu apmetums sadrupis. Vēlos attīrīt sienas no vecā apmetuma un uzmest jaunu. Reģipsi nevēlos likt. Veikalos ir gatavs apmetums uz cementa bāzes, bet cements neļauj kokam elpot. Ko varat ieteikt?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Betons pietiekami elpo, bet tas varētu būt kā mitruma piesaistītājs. Var izvēlēties ģipša javu, kas labi pieķeras pie skaliņu stiegrojuma un labi saistās ar koku, turklāt tas ir pilnībā elpojošs materiāls.
Vai šāds pīrāgs ir pietiekams un var palikt?
Labdien! Esmu noreizējies par kādu konkrētu risinājumu, proti, koka karkasa māja no ārpuses apšūta ar 10 vai 12mm OSB, pie OSB cietā akmens vate (pielīmēta, piedībeļota, noarmēta, dekoratīvais apmetums). Mājas koka karkass pildīts ar 100mm minerālvati, uz telpas iekšpusi pusspundes dēlīšu apšuvums....
Atbild:
Arnis Kļaviņš
Sveiki! Iekšpusē starp vati un dēlīšiem noteikti vajag plēvi, un pēc tam varat likt, ko vēlaties.
Kā būtu pareizi siltināt koka karkasa šķūni?
Labdien! Ir koka karkasa šķūnis, kas apšūts ar metāla profilu "t 20". Tātad – no ārpuses metāls, tad 30 mm horizontāls latojums, tālāk seko koka konstrukcija. Kā būtu pareizi siltināt šādu ēku? Arī jumta konstrukcija tāda pati un nepieciešams nosiltināt.
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tātad starp koka konstrukciju un latām ir brīva vieta – tā jāpiepilda ar siltumizolācijas materiālu. Metāla profils savā konstrukcijā iekļauj vertikālas gaisa spraugas, pa kurām varēs notikt brīva gaisa un mitruma apmaiņa. Ja nepieciešams, starpu var aizpildīt pat vēl vairāk un ar pagarināt...
Vai guļbūves pirts iekšpusi var apstrādāt ar Aidol HK-Lasur kiefer 20.0 vai jaunam kokam vēl jādod pažūt?
Labdien! Ir uzcelta jauna, svaiga 2-stāvu guļbūves pirts no frēzētiem baļķiem, kā arī nupat ir uzklāts jumts. Jautājums - ja ārpuse ir jau apstrādāta ar Aidol HK-Lasur kiefer 20.0, tad pirts iekšpusi arī var apstrādāt vai jaunam kokam vēl jādod pažūt? (Iekšdarbi būs tikai pavasarī.)
Atbild:
Arnis Kļaviņš
Labdien! Lai apstrādātu guļbaļķu māju no ārpuses ar HK LASUR, mums kokmateriāla mitrums nedrīkst būt lielāks par 25% skuju koksnei. HK Lasur ir domāts tikai ārdarbiem, jo satur kaitīgas vielas (biocīdus utt.). Pārsvarā visām guļbaļķu mājām iekšpusei - sienām, griestiem - iet versija ūdens bāzes g...
Kādās attiecībās jājauc nedzēstais kaļķis ar skaidām koka karkasa ēkas siltināšanai?
Labdien! Vēlos nosiltināt koka karkasa ēku. Ir doma darīt to ar zāģu skaidām. Kādās attiecībās jājauc nedzēstais kaļķis ar skaidām, un vai ir vajadzīga tvaika plēve, un, apmēram, cik biezs vajadzīgs skaidu slānis, kas atbilstu 100 mm biezam akmens vates slānim?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Viss atkarīgs no tā, kas tas par skaidām, kāda koka suga, cik mitrums utt. Konkrētu atbildi grūti sniegt. Nevajadzētu jaukt skaidas ar kaļķi, jo maisījums kļūst diezgan smags un masīvs, un zūd siltumizolācijas īpašības. Skaidas var izturēt alumīnija sulfātā vai kalcija hlorīdā. Var izmantot...
Ar kādiem materiāliem un kādā secībā jāsiltina koka konstrukcijas būve?
Labdien! Jautājums ir par mājas siltināšanu. Ir koka konstrukcijas būve ar skaidu (kaļķu) siltinājumu 20 cm. Dēļi no abām pusēm. Iekšpuse tika nosiltināta ar ~5cm minerālvati, plēvi, reģipsi. Māju no ārpuses plānots apšūt ar koka apdares dēlīšiem. Jautājums ir par siltināšanu no ārpuses: kādu materi...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja veidotu no iekšpuses, tad būtu nepieciešama īpaša konstrukcija. No ārpuses tieši tā var darīt – klāj virsū minerālvati, vējplēvi un apšuj. Vienīgā prasība – starp plākšņveida apšuves materiālu un siltinājuma vati atstāt vismaz 30mm spraugu. Ja izmanto mīksto vati, tad veido karkasu, kuru...
Kā notīrīt guļbūves fasādi?
Labdien! Esmu iegādājies guļbūvi, kura ir bijusi apstrādāta ar Pinotex, un piebūvi, kas ir apšūta ar dēļiem un krāsota. Dotajā brīdī saules puses fasādes ir nolobījušās un koks ir palicis pelēks. Vēlētos sakārtot fasādi. Esmu dzirdējis dažādus variantus, kā risināt šo problēmu. Viens no tiem ir soda...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Sodas strūkla vai smilšu strūkla – viss atkarīgs no tā, kādu materiālu ņemam par darba ķermeni, kas uz attiecīgās virsmas dos lielāku vai mazāku materiāla noņēmuma kārtiņu. Ja tur ir tikai kvēpi, tad tos var viegli ar sodu dabūt nost. Šis paņēmiens pie kokmateriāla nav īpaši vēlams, jo smil...
Vai var lietot tikai ekovates izplatītāju ieteiktās kokšķiedru plāksnes, vai izmantot arī preskartonu?
Labdien! Vēlreiz par ekovates iestrādi. Koka karkasa mājai sienās paredzēts pildīt ar ekovati. No ārpuses nepieciešama vēja barjera. Vai tam var lietot tikai ekovates izplatītāju ieteiktās kokšķiedru plāksnes, vai izmantot arī preskartonu? Man tas būtu izdevīgāk gan konstruktīvi, gan lētāk. Varbūt p...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tiek zaudēts viens no vajadzīgiem elementiem – sienas konstrukcija. Veidota no ekovates, kas ļoti efektīvi no iekšpuses transportēs mitrumu uz ārpusi. Vēja barjerai vislabākais variants ir mīkstās kokšķiedras plāksnes, sliktāks materiāls – OSB -, jo būtu jātaisa lieka perforācija. Par karto...

Rakstos atrasts: 21

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu un mājas iekštelpu pasargāšanai no mitruma un dažādiem bojājumiem ieteicams veikt siltināšanu. Pamatu siltināšanu iespējams veikt gan mājas būvniecības procesa laikā, gan tad, kad māja jau uzbūvēta.

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši, ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā. Tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt.

Jautājumos atrasts: 55

Kā ziemas laikā uzglabāt koku guļbūvei?

Sveiki! Ziemā cirtīšu koku guļbūvei. Domāju salikt tos ar atstarpēm kaudzē. Vai koks netiks bojāts, ja tas netiks apsegts, vai gali jāsmērē ar mālu? Vasarā lēnām veidošu guļbūvi. Ir skaidrs, ka koks samirks - vai tas ir kritiski, vai ir jācenšas visu apsegt lietus laikā? Paldies!

Kā līvānu tipa mājai savienotas ārējās sienas ar griestiem?

Labdien! Vai kāds var pateikt, kā līvānu tipa mājai savienotas ārējās sienas ar griestiem (otrā stāva grīdu) un jumtu? Siena ir 15cm biezs panelis, veidots no skaidu plāksnēm, kurām pa vidu stikla vate. Māja nav apmūrēta, ir pagrabs. Doma ir jaukt sienas ārā un mūrēt kn keramzīta blokiem jau...

Ko darīt ar ķieģeļu apdares daļu?

Labdien! Vēlamies siltināt vasarnīcu patstāvīgai dzīvošanai. Viena mājas daļa ir no silikāta ķieģeļiem, otra no jauniem, skaistiem guļbaļķiem, 20 cm. Jumta stāvu gatavojamies siltināt – elpojošā plēve, akmens vate 20 cm, atkal plēve, koka dēlīši. Vai tā būtu pareizi? Par guļbaļķiem vēl domājam, ko d...