Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu un mājas iekštelpu pasargāšanai no mitruma un dažādiem bojājumiem ieteicams veikt siltināšanu. Pamatu siltināšanu iespējams veikt gan mājas būvniecības procesa laikā, gan tad, kad māja jau uzbūvēta.
7 juristes padomi drošam nekustamā īpašuma iegādes darījumam

7 juristes padomi drošam nekustamā īpašuma iegādes darījumam

Lai nezaudētu ne tikai laiku, bet arī naudu, ir svarīgi pirms darījuma veikšanas pārliecināties par dažādiem drošības apstākļiem.
5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši, ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā. Tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt.
Materiāli mājas būvniecībai: priekšrocības un trūkumi

Materiāli mājas būvniecībai: priekšrocības un trūkumi

Mūsdienās pieejami daudz un dažādi celtniecības materiāli, no kuriem grūti izvēlēties sev piemērotākos. Uzsākot mājas celtniecību, galvenokārt, nepieciešams aprēķināt pieejamo budžetu un saprast savas vēlmes.
8 mīti par guļbūvju kopšanu

8 mīti par guļbūvju kopšanu

Pastāv maldīgi priekšstati par guļbūvju uzturēšanu. Tāpēc pirms domā par tās celtniecību, izpēti, kas par ēku būvniecību ir meli, un kas patiesība.
Trīs krāšņu dabas ainavu ieskauti lauku īpašumi Baltijas valstīs

Trīs krāšņu dabas ainavu ieskauti lauku īpašumi Baltijas valstīs

Arvien biežāk mūsdienu cilvēks izvēlas daudz mierīgāku un harmoniskāku dzīves veidu. Ne velti šādu dzīves filozofiju, kas sakņojas gan nesteidzīgā ēdiena baudīšanā, gan savas dzīvesvietas izvēlē klusās, gleznainās dabas vietās, dēvē par "lēno dzīvošanu", un tā kļūst arvien populārāka.
Pieaugušo rotaļlietas

Pieaugušo rotaļlietas

Ieraugot māju kokos, teju katrs tās īpašniekam Valdim Valainim jautā par neīstenotiem sapņiem, štābiņiem kokos, bet viņam tas viss ir bijis. Viņam nav slimīga tieksme pēc kādreiz nepiepildīta sapņa, tikai tagad rotaļlietas ir krietni nopietnākas. Tās ir radītas pieaugušajiem. Valdim ar koku ir īpašas attiecības. Viņa vectēvs bija Ulmaņlaika namdaris, un, šķiet, Valdis pārmantojis ne tikai visus viņa darbgaldus un instrumentus, bet arī vēlmi darboties ap un ar koku.
Koka arhitektūra atdzimst pamazām

Koka arhitektūra atdzimst pamazām

Ikviena Latvijas pilsēta lepojas ar kādām īpašām arhitektūras pērlēm, kas ietver sevī kultūrvēsturiskā mantojuma ziņu un ir kā dzīvi aizgājušo laiku liecinieki. Šajā ziņā vēsturiskā koka apbūve ir viens no raksturīgākajiem vaibstiem pilsētu sejās, un pēdējo gadu sabiedriskās aktivitātes, atbalsts un informācijas pieejamība ļāvusi realizēt ne vienu vien ieceri, izglābjot daudzus namus no bojāejas.

Guļbūves, koka karkasa mājas

Koka karkasa mājas un guļbūves ir gadsimtiem sens būvniecības veids, kas mūsdienās tiek aprīkots ar moderniem risinājumiem. Koka karkasa māju pamatkonstrukcija ir koka karkass, savukārt guļbūve ir celtne, kuras sienas veido vienā līmenī novietoti apaļkoki, kas savienoti pakšos vai statņos.
Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Nepastāv būvniecības tehnoloģija, kas būtu ideāla visos aspektos, trūkumi ir katrai no tām. Taču, izvērtējot cenas un kvalitātes vai cenas un ekspluatācijas attiecību, tad karkasa tehnoloģijai, iespējams, nav konkurentu. Salīdzinot koka karkasa mājas ar citu veidu mājām tādos aspektos ka būvniecības ātrums, izmaksas un siltumnoturība, tās noteikti būs pirmajā vietā.
Salmu mājas būvniecība un īpatnības

Salmu mājas būvniecība un īpatnības

Salmu mājas ir viena no salīdzinoši nesenām tehnoloģijām ēku būvniecībā. Ņemot vērā nosaukumu, šķiet, ka māja sastāv vien no salmiem, tomēr tā nebūt nav. Salmi ir tikai daļa konstrukcijas un pamatā kalpo kā siltumizolācijas materiāls.
Kas notiek nekustamo īpašumu nozarē?

Kas notiek nekustamo īpašumu nozarē?

Ja tā dēvētā nekustamo īpašumu „buma” laikā šajā nozarē varēja strādāt praktiski jebkurš, kas to vēlējās, tad ekonomiskā krīze nekustamo īpašumu biznesā ieviesa nopietnas korekcijas. To pozitīvā ietekme ir labi jūtama šodien, kad var runāt par arvien pārdomātāku tirgus sakārtošanos un arvien augstāku aģentu profesionalitāti. Par to neliela saruna ar kompānijas „Realia Nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētāju Gunti Jaunzemu.
Mārupe – joprojām pieprasītāko Pierīgas rajonu topā

Mārupe – joprojām pieprasītāko Pierīgas rajonu topā

Mārupe jau gadiem ilgi ir viens no pieprasītākajiem Pierīgas rajoniem, kur nekustamā īpašuma tirgus ir viens no aktīvākajiem galvaspilsētas tuvumā. Tieši šeit tiek īstenoti gan jauni privātmāju un daudzdzīvokļu ēku projekti, gan notiek rekonstrukcijas agrāk celtajām ēkām. Līdztekus tam tiek sakārtota infrastruktūra, nodrošinot iedzīvotājiem arvien patīkamākus dzīves apstākļus. Arī daudzi uzņēmumi, izvēloties rajonus, kurp pārcelties, dod priekšroku Mārupei un tās apkārtnei.
Vēstule Morbergiem

Vēstule Morbergiem

Labdien, godājamais Kristap un cienījamā Auguste Morbergi(i)!
Saliekamās vai parastās koka mājas?

Saliekamās vai parastās koka mājas?

Koka karkasa saliekamās mājas – ātri uzceļami un izmaksu ziņā izdevīgi mājokļi. Karkasa sienas kvadrātmetrs ir 1,3 reizes lētāks par sienu no koka brusām, 1,7 reizes lētāks par sienu no putubetona blokiem un 2, 2 reizes lētāks par sienu no ķieģeļiem ar tādu pašu siltumnoturību.
Baļķu mājā dzīvot jāsāk lēnām

Baļķu mājā dzīvot jāsāk lēnām

Guļbūvju un koka statņu māju būvniecības uzņēmuma <i>Dziedrs</i> valdes priekšsēdētājs guļbūves amata meistars <b>Kārlis Apinis</b> sarunā ar <b>Ingaru Liepiņu</b>.
Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Ar jēdzienu “saliekamās mājas” saprot ēkas, kuru daļas vai elementi tiek izgatavoti rūpnīcā, pēc tam transportēti uz būvlaukumu un samontēti, tā ļoti īsā laikā iegūstot gatavu māju. Pie šāda veida būvēm pieder saliekamās koka karkasa mājas un moduļu mājas. Kaut arī šie veidi būtībā ir līdzīgi (rūpnieciski izgatavoti), tomēr metodes un dizains, kādā tās tiek realizētas, ir atšķirīgs.
Pirts pie mājas

Pirts pie mājas

Tradicionālā jeb slapjā pirts pēdējos gados piedzīvojusi būtiskas pārvērtības. Tā vairs nav tikai vieta, kur cilvēks sakopj savu ķermeni un atjauno spēkus, bet arī vieta, kur satiekas radi, draugi, kolēģi vai darījumu partneri, lai relaksētos un saviesīgi pavadītu laiku. Pirts kļuvusi par multifunkcionālu ēku, tās apjoms palielinājies pirmā stāva līmenī un izbūvētas arī bēniņu telpas, kur ierīko atpūtas istabas viesiem, vai pat tiek projektēta un celta pirts divos stāvos.
Mūra sienu konstrukcija

Mūra sienu konstrukcija

Sienu konstrukciju var veidot dažādi - kā koka vai metāla karkasu, montēt no paneļiem, mūrēt, celt no baļķiem vai pat salmu ķīpām, savā starpā tās sastiprinot ar mālu vai kādu citu saistvielu. Mūra sienām ir senas tradīcijas, un tās joprojām ir vispopulārākās.
Ainavas pilnveidošana

Ainavas pilnveidošana

Uz vasarnīcu modernizācijas fona vajadzīga šķiet atgriešanās pie izejas modeļa – vienkāršas, lētas, kompaktas un pārvietojamas būves īslaicīgai dzīvei mežā vai ūdensmalā.
Kā labāk siltināt guļbaļķu māju?
Labdien! Veca māja no guļbaļķiem, apsista ar pusspundes dēļiem. Ziemā ir auksti. Kā labāk siltināt? Gribu no ārpuses, lai būtu smuki. Doma ir šāda (bet nezinu, vai pareiza): ar vati, vēja plēvi un ar pusapaļiem dēļiem apšūt uz pusspundi?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Doma ir laba un pareiza. Aiz vēja plēves un pusapaļajiem dēļiem jāatstāj gaisa sprauga 3 cm, jo gaisa kustībai ir jābūt. Citādi konstrukcijā radīsies mitrums.
Kā labāk apstrādāt fasādes dēļus?
Labdien! Vasarā plānojam apšūt māju ar fasādes dēļiem. Jautājums ir par dēļu tālāko apstrādi - vai tos labāk krāsot, vai apstrādāt ar impregnējamo materiālu? Kurš no šiem veidiem labāk saglabās dēļu apšuvumu? Paldies!
Atbild:
Aigars Brinfelds
vecākais projektu vadītājs
Labdien! Gan krāsošana, gan impregnēšana ir efektīvas. Tomēr apšuvuma dēļus iesakām labāk krāsot, jo krāsa satur dēli aizsargājošas vielas. Bez tam dēlim ar zāģētu virsmu būs efektīvāka aizsardzība, jo krāsa šādā dēlī iesūcas dziļāk kā ēvelētā vai slīpētā virsmā. Pirmo krāsas kārtu iesakām krāsot pi...
Kā no ārpuses nosiltināt guļbūvi?
Labdien! Vēlos no ārpuses nosiltināt guļbūvi, kas celta 1928.gadā. Bojātie guļbaļķi ir samainīti. Kāds būtu labākais variants?
Atbild:
Armands Loļa
Labdien! No ārpuses koka ēkas labāk ir siltināt ar ventilējamās fasādes siltināšanas pricipu, kas shematiski un tekstuāli ir aprakstīts PAROC datu bāzē. http://www.paroc.lv/risinajumi-izstradajumi/risinajumi/sienas/koka-karkasa-sienas-renovacija
Vai šāds siltinājums no iekšpuses un nākotnē arī no ārpuses būtu pareizs, lai koka konstrukcijai netiktu nodarīts kaitējums?
Labdien! Jautājums par esošas koka karkasa mājas siltināšanu. Ēkā caur sienām pamatīgi zūd siltums. Ņemot vērā finanšu iespējas, šobrīd ir doma ēku siltināt no iekšpuses kopā ar katras telpas remontu, un nākotnē veikt papildus siltināšanu no ārpuses. Vai šāds risinājums siltinājumam no iekšpuses būt...
Atbild:
Armands Loļa
Labdien! No iekšpuses nav ieteicams siltināt biezāku slāni kā 50mm, citādi ir apdraudētas koka konstrukcijas. Pievienoju saiti no PAROC datu bāzes, kur ir aprakstīts un attēlots Jūsu gadījums. http://www.paroc.lv/risinajumi-izstradajumi/risinajumi/sienas/koka-karkasa-sienas-renovacija
Vai reģipsi var skrūvēt pie baļķiem, neliekot neko starp baļķiem un reģipsi?
Labdien! Man ir paveca guļbūves māja. Mājā nepieciešams visu telpu remonts. Sienas ir apšūtas ar reģipsi, to ņemšu nost. Jautājums – vai jauno reģipsi vienkārši skrūvēt pie baļķiem, neliekot neko starp baļķiem un reģipsi? Guļbūves pirmais vainags aizstāts ar samūrētiem ķieģeļiem. Gribētu arī siltinā...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Nekāds rāmis nav vajadzīgs. Ja guļbūve ir frēzēta (vienā plaknē), vai veidota no apaļkoku baļķiem, tad paliks šie trīsstūrīši, kurus vēlams pildīt ar ekovati. Un tad veido apšuvumu, ko var likt virsū uzreiz pie šīs sijas – viss atkarīgs no izlīdzinājuma pakāpes. Ja guļbūvi grib siltināt n...
Kā pareizāk siltināt vecu guļbūves māju?
Labdien! Man ir veca guļbūves māja. Interesē – kā pareizāk siltināt, (no iekšpuses vai ārpuses), un kā pareizāk izveidot ventilāciju? Neliela piebilde – mājā ir liels mitrums.
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Labāk siltināt no ārpuses. Tas būs lētāk un vienkāršāk. Jāattīra vien koka virsma, tad jāliek virsū akmens vai stikla vate, un tā jāapmet ar elpojošu apmetumu vai arī jāuzklāj vēja barjera, jāatstāj neliela gaisa šķirkārta līdz 30mm un jāapšuj ar kādu dekoratīvu materiālu.
Vai, siltinot guļbūvi no ārpuses ar minerālvati, iekšpusē ir jāliek tvaika izolācija?
Labdien! Man ir jautājums par tvaika izolācijas plēvi. Vai, siltinot guļbūvi no ārpuses ar minerālvati, iekšpusē ir jāliek tvaika izolācija? Sienas biezums 16 cm.
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tas ir strīdus jautājums. Siltinot no ārpuses ar minerālvati, priekšā neliek nekādas plēves, turklāt vates kārta prasītos apmēram 25cm. Pēc tam liek virsū dekoratīvo. Uz ēkas esošās sienas neko lieku neliek. Arī sienas otrā pusē – telpas pusē – nekādas tvaika izolācijas plēves nav jāliek. C...
Kā pareizi izveidot griestus vecai koka ēkai?
Labdien! Kā pareizi izveidot griestus vecai koka ēkai? Visu kas bija – nojaucu nost, jo bija vietām stipri bojāts (mitrums, puve, grauzēji). Tagad starp pirmo un otro stāvu palika resnas 40x40 brusas. Vēlos, lai tās paliek redzamas no apakšas un starp tām pa vidu gribu piepildīt ar dekoratīviem skai...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Starpstāvu pārsegumā lieta ir ļoti vienkārša. Atstājam zināmu daļu no sijām redzamas un tālāk sit klāt latiņas, un tām ar šķīstošajām naglām, īstajām naglām vai skrūvēm tiks no apakšas pievienoti klāt dekoratīvie dēlīši. Tālāk uz šiem dēlīšiem un daļēji arī uz šīm pieguļošajām sijām varam i...
Kā pareizi nosiltināt 50 gadus vecu guļbūvi?
Labdien! Gribu jautāt – kā pareizi nosiltināt guļbūvi (50 gadus veca)? Ir neskaidrība par kondensātu un rasas punktu. Cik biezu siltumizolācijas slāni vajag, ja sienas biezums ir 18 cm, 3 guļamistabās jau ir 5 cm akmens vate no iekšpuses, kas apšūtas ar reģipsi bez tvaika izolācijas (ko var darīt li...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! 5cm siltinājums no iekšpuses neko nedod. Ja ir 18cm sienas biezums, tad šie 5cm no iekšpuses ir bezjēdzīgi. Ja vēl nav uzlikts tvaika izolācijas materiāls, tas nozīmē, ka siltinājuma vispār nav. Vispirms visas reģipša virsmas ir jānokrāso ar ūdens izturīgu krāsu (piemēram, eļļas krāsu), kur...
Vai guļbūves mājā šādi var siltināt grīdu, ja zem esošās dēļu grīdas ir mitras smiltis?
Labdien! Kārtas: smilts, putuplasts, plēve, betons, lamināts. Vai guļbūves mājā šādi var siltināt grīdu, ja zem esošās dēļu grīdas ir mitras smiltis?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Mitras smiltis nežūs, tās paliks vēl mitrākas. Kārtas – grunts, šķembas vai keramzīta granulas (vismaz 100mm biezumā), nevis putuplasts, bet tvaika izolācijas plēve ar vismaz 20cm pārlaidumu savienojumu vietās, ektrudēta putupolistirola plāksnes (30 – 50mm uz pusspundi), plākšņu materiāls (...

Rakstos atrasts: 21

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni

Celtnes pamatu un mājas iekštelpu pasargāšanai no mitruma un dažādiem bojājumiem ieteicams veikt siltināšanu. Pamatu siltināšanu iespējams veikt gan mājas būvniecības procesa laikā, gan tad, kad māja jau uzbūvēta.

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši, ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā. Tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt.

Jautājumos atrasts: 55

Kā ziemas laikā uzglabāt koku guļbūvei?

Sveiki! Ziemā cirtīšu koku guļbūvei. Domāju salikt tos ar atstarpēm kaudzē. Vai koks netiks bojāts, ja tas netiks apsegts, vai gali jāsmērē ar mālu? Vasarā lēnām veidošu guļbūvi. Ir skaidrs, ka koks samirks - vai tas ir kritiski, vai ir jācenšas visu apsegt lietus laikā? Paldies!

Kā līvānu tipa mājai savienotas ārējās sienas ar griestiem?

Labdien! Vai kāds var pateikt, kā līvānu tipa mājai savienotas ārējās sienas ar griestiem (otrā stāva grīdu) un jumtu? Siena ir 15cm biezs panelis, veidots no skaidu plāksnēm, kurām pa vidu stikla vate. Māja nav apmūrēta, ir pagrabs. Doma ir jaukt sienas ārā un mūrēt kn keramzīta blokiem jau...

Ko darīt ar ķieģeļu apdares daļu?

Labdien! Vēlamies siltināt vasarnīcu patstāvīgai dzīvošanai. Viena mājas daļa ir no silikāta ķieģeļiem, otra no jauniem, skaistiem guļbaļķiem, 20 cm. Jumta stāvu gatavojamies siltināt – elpojošā plēve, akmens vate 20 cm, atkal plēve, koka dēlīši. Vai tā būtu pareizi? Par guļbaļķiem vēl domājam, ko d...