Kāda ir piemērotākā apkures sistēma?

Romēna 2017-08-08

  Labdien!

Kādu apkures sistēmu Jūs ieteiktu divstāvu ēkai aptuveni 150km2 platībā, kurai šobrīd ir centrālā malkas apkure (kurinot Jotul krāsniņu, siltums tiek izvadīts pa visu ēku)? Visās telpās ir radiatori. Taču problēma ir ziemā, kad šeit nedzīvojam un viss var aizsalt.
Šobrīd domājam par gaisa siltumsūkni, kas varētu ziemas mēnešos uzturēt ēkā minimālu siltumu, lai neaizsalst caurules, vai arī par saules baterijām uz jumta.
Vai Jūs varētu, lūdzu, sniegt padomus par abām sistēmām?

Paldies!

Atbildes:

 • 2017-09-26 13:50
  Ilze Dimdiņa
  Ilze Dimdiņa
  Labdien!

  Situācijās, kad ēka netiek apdzīvota aukstajos mēnešos, ekonomiski saprātīgāk būtu ierīkot gaiss-gaiss tipa siltumsūkni, paredzētu darbībai pie zemām gaisa temperatūrām ar attālinātu vadības iespēju, kas varētu uzturēt pozitīvu temperatūru (parasti ap kādiem +7 grādiem), atkarībā no ražotāju siltumsūkņa iespējām. Attālināta vadība caur internetu dotu vienmēr iespēju kontrolēt esošo situāciju telpā/ās. Šajā gadījumā saules baterijas (elektrības ražošanai) nav atbilstošais risinājums.
  Protams, pastāv iespēja, ka tīklā var parādīties pārrāvumi (atkarīgs no atrašanās vietas), bet siltumsūknis jāizvēlas tāds, lai pēc īslaicīga tīkla pārrāvuma tas atjauno savu darbību.

  Ainārs Vizulis, HVAC nodaļas vadītājs