Kā pareizi ieklāt dēļu grīdu uz klona grīdas, un kā uz OSB pamatnes?

Kristaps 2016-11-09

  Labdien!

Kā pareizi ieklāt dēļu grīdu uz klona grīdas, un kā uz OSB pamatnes?

Atbildes:

 • 2016-11-13 23:41
  Sandis Simsons
  Sandis Simsons
  PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs
  Labdien!

  Rekomendējam izvēlēties profesionālus meistarus, kuri spēj novērtēt gan grīdas pamatni, gan jauno grīdas segumu un ieteikt piemērotāko grīdas ieklāšanas metodi. Taču ir dažas pamatlietas, kas jāņem vērā:

  1. Pamatgrīdai ir jābūt sausai, stabilai, taisnai un gludai, lai uz tās varētu uzklāt jauno grīdas segumu, un ekspluatācijas laikā tas nemainītu formu un izmērus. Par pamatgrīdu var kalpot betons, vecā dēļu grīda vai dažāda veida plātņu segumi, tai skaitā OSB. Betona absolūtais mitrums šajā gadījumā nedrīkst pārsniegt 1,5% un tam jāatrodas virs pamatu līmeņa. Lai ierobežotu mitruma pārnesi no betona gaisā un no gaisa betonā, betons jāgruntē ar hidroizolējošu grunti. Iepriekšējās dēļu grīdas un plātņu mitruma saturs nedrīkst pārsniegt 8%. Plātnes var stiprināt uz balstiem vai skrūvēt pie betona.

  2. Grīdu ieklāšanai telpās ar zemgrīdas apsildi rekomendējam izmantot līmētos grīdas dēļus, kas tiek līmēti uz apakšklājuma.

  3. Grīdu ieklāšanai iekštelpās bez zemgrīdas apsildes izmantojami gan līmētie, gan masīvkoksnes dēļi. Līmētos grīdas dēļus var ieklāt, tos pielīmējot pie pamatnes vai klāt kā peldošo grīdu uz speciāla apakšklāja, salīmejot tos savstarpēji spundē. Līmētos dēļus var piestiprināt pie pamatnes arī tos pieskrūvējot, kā apkšklāju izmantojot trokšņu slāpējošu un hidroizolējošu apakšklāju. Masīvkokses dēļus pie pamatgrīdas stiprina, tos pielīmējot un pieskrūvējot vai pienaglojot.

  4. Grīdas dēļu stiprināšana uz betona ir daudz sarežģītāks process nekā stiprināšana uz koka pamatgrīdas, un to veic profesionāli meistari ar šim darbam paredzētiem instrumentiem un palīgierīcēm. Pirms grīdas dēļu ieklāšanas betons ir jāgruntē. Lai nodrošinātu pietiekošu dēļu sasaisti ar betonu, grīdas dēļus uz betona līmē ar divkomponentu vai vienkomponentu poliuretāna, polimēru līmēm. Atšķirībā no koka pamatgrīdām, dēļus pie betona pamatnes nevar piefiksēt ar naglām, un dēļu klājs pie betona ir jāpiespiež līdz brīdim, kamēr līme ir sacietējusi. Svarīgi ir dēļus pie pamatgrīdas pielīmēt pilnā plaknē.

  Aigars Brinfelds, PATA KOKMATERIĀLI PROJEKTU VADĪTĀJS