Kas jādara, lai gruntsūdens nesūktos cauri pamatiem?

Jānis 2016-10-04

  Labdien!

Jaunu ēku būvējot, ja zem garāžas būvē pagraba telpu, kur grīdas līmenis praktiski sakrīt ar gruntsūdens līmeni, kādi pasākumi jāveic, lai gadījumā, ja paaugstinās gruntsūdens līmenis, ūdens nesūktos gan cauri pamatiem (kas ir pagraba sienas), gan no grīdas?

Atbildes:

 • 2016-11-14 09:53
  Juris Biršs
  Juris Biršs
  inženierzinātņu doktors
  Labdien!

  Pirmkārt, pagrabu līdz pusei var veidot kā metālisku kesonu. Tajā jāiebūvē ribota metāla konstrukcija, kas balstās uz betona sienām un grīdas, un tā iekšpuse jāapvelk ar metinātu skārdu. Ūdens neizsūksies cauri metāla skārdam, kamēr tas būs karozijas neskarts.

  Otrkārt, sienas var atsegt no ārpuses. Siena, kas ieiet mājas konstrukcijā, nebūs atsedzama, bet brīvās sienas var atsegt līdz pagraba grīdas līmenim un ņo ārpuses veidot vertikālu drenāžu, un noklāt ar telpisku ģeomembrānu. Tā palīdzēs radīt ventilējošu vidi.

  Treškārt, var samazināt pagraba tilpumu uz papildus betonēšanas rēķina. Pirms tam visās betona grīdas un sienu savienojuma vietās ar injekcijmetodes palīdzību ir jāveic ķīmijas ievadīšana. Pēc tam no iekšpuses var veikt hidroizolāciju un betonēt plānsienu konstrukciju (vislabāk stiegrotu) vismaz par 50 cm augstāk, nekā esošais pagraba grīdas līmenis.

  Juris Biršs, inženierzinātņu doktors