Vai hidroizolācijai nav jābūt platākai, no āra redzamai?

Indra 2016-03-29

  Labdien! Vai koka statņu mājai uz pamatiem bez kāda stiprinājuma tiek nolikts hidroizolācijas, t. i., ruberoīda-piķa-ruberoīda materiāls un tad noguldīti pamata vainaga baļķi? Vai tad sienas vienkārši neaizšļūks nost no pamatiem? Vai hidroizolācijai nebija jābūt platākai, no āra redzamai?

Atbildes:

 • 2016-03-29 15:35
  Juris Biršs
  Juris Biršs
  inženierzinātņu doktors
  Labdien! Uz betona virsmas derētu uzliet virsū vēl 2 cm biezā kārtā ļoti treknu javu ar daudz cementa attiecībā 1:1 ar smiltīm. Šī java pati par sevi ir ļoti laba hidroizolācija. Tālāk šai kārtai liek virsū Vincents Polyline Super, sajauktu ar cementu attiecībā 1:2 masas daļās. Ar šādu pastu noklāj virsējo daļu ne biezākā kārtā kā 3 mm. Pēc 24 vai 48 stundām, kad masa ir sacietējusi un polimerizējusies, liek klāt šo bitumena, ruberoīda slāni, bituma, ruberoīda slāni. Tad ir izveidota pareiza, ilgi izturīga hidroizolācija uz aptuveni 100 gadiem.
  Kad liek virsū vainaga baļķi, tad to kopā ar pamatni sastiprina ar tapām ik pēc 1,5 – 2 m. Betonā varētu būt izurbts caurums, tajā ieliek betona vai koka tapu. Vainagbaļķī arī ir caurums, kuru vienkārši uzliek virsū šai tapai. Līdz ar to nekāda baļķu noslīdēšana nav iespējama.
  Dažreiz ārpusē var redzēt hidroizolāciju. Es ieteiktu, ja ir iespēja tikt klāt iekšpusei, tad no iekšpuses visu aiztaisīt ciet. Tas nozīmē, ka šo cokola sienu noklāj ar 2 cm biezu putupolistirola vai putupoliuretāna plāksni, un aizliek priekšā šai hidroizolācijai. Ārpusē hidroizolācijai obligāti jābūt vaļā.

  Juris Biršs, inženierzinātņu doktors