Kā veikt skaņas izolāciju dzīvoklī?

Sandis 2016-03-15

  Labdien! Ir vēlme veikt skaņas izolāciju dzīvoklī. Dzīvoklis ir lietuviešu projekta mājā - piektais stāvs piecstāvu dzelzsbetona ēkā. Mērķis, lai klusumā nebūtu jāklausās kaimiņu sarunas, kā arī vēlos vakaros varētu skaļi klausīties mūziku, pārāk netraucējot blakus iemītniekiem. Vēlams mazināt arī soļu izraisīto troksni apakšējam stāvam.
Sienām varētu izmantot 5cm akmens vati, ko apšūt ar dubultu rīģipša kārtu.
Grīdai - atstāt esošo dēļu grīdu un preskartonu, virsū liekot kādu skaņas izolācijas līdzekli (piemēram, Rockwool Steprock vati vai kādu apakšklāju (korķis vai Damtec)). Virskārtu plānots veidot no lamināta. Griestiem skaņas izolācija nešķiet lietderīga, jo augšā ir tikai bēniņi. Ko varat ieteikt, lai sasniegtu labāku rezultātu?
Kā varētu izolēt troksni no sienām, kuras problemātiski pārklāt ar rīģipsi (siena ar nišu pie pašas durvju stenderes). Vai aplīmēšana ar korķi šādās vietās varētu dot kādu rezultātu?

Atbildes:

 • 2016-03-15 15:05
  Juris Biršs
  Juris Biršs
  inženierzinātņu doktors
  Labdien! Jūsu iecerētie pasākumi nedos neko jūtamu. Es ieteiktu vērsties pēc konsultācijas pie akustiķa. Ļoti labi būtu iepazīties ar tādu skaņas izolācijas materiālu kā Isolgomma. Korķis pieder pie skaņas absorbēšanas, ne izolācijas materiāliem, jo arī tam skaņa ies cauri.

  Juris Biršs, inženierzinātņu doktors