Vai var aizlīmēt grīdas šķirbu pie sienām?

Krišjānis 2016-02-24

  Labdien!

Vēlos daudzdzīvokļu mājas 2.stāva dzīvoklī ieklāt laminātu. Šobrīd ir melnā grīda - skaidu plates klājs uz koka lāgām. Šobrīd starp klāju un sienām ir ~1-3 cm atstarpe (kā nu tolaik veči piegriezuši).

Ļoti urda doma pirms klāt lamināta apakšklāju, aizlīmēt ar lenti šo šķirbu, jo zem melnās grīdas ir lērums būvgružu utt., kas veido daudz putekļu. Ir arī telpas, kurās esmu melnās grīdas konstrukciju pārtaisījis, novēršot brakšķēšanu, un būvgružus iztīrījis, taču tik un tā tā pagrīdes vide ir putekļaina, un tas saasina manas alerģijas.

Taču parasti literatūrā tiek uzsvērts, ka tādas piepaceltas pagrīdes ir jāvēdina (pa minētajām šķirbām un kaut kā caur grīdlīstēm).

Vai šī vēdināšana ir nepieciešama arī šādā dzīvoklī (kas nav tas pats, kas privātmājas pirmā stāva grīda ar vēdināmo pagrīdi vai tml.)?

Paldies un pateicos par atbildi jau iepriekš!

Atbildes:

 • 2016-02-25 16:05
  Arvo Biķernieks
  Arvo Biķernieks
  Labdien! Par vēdināšanu nesatraucieties! Manuprāt, labākais blīvējošais materiāls būtu montāžas putas, kuras derēs gan 1, gan 3 cm atstarpei. Putas vajag iepūst, un pēc sacietēšanas lieko daļu virs grīdas līmeņa nogriezt (labāk ar asu tapešu nazi). Ja ir vēlēšanās, pēc tam var smērēt pa virsu hermētiķi, bet domāju, ka tā būs lieka izšķērdība. Putas var pirkt elastīgās, ja ir pamats domāt, ka grīdas varētu vietām šūpoties. Pēc pieredzes ieteiktu nepirkt putu balonus ar trubiņu, lieki izmetīsiet naudu, un iestrāde nebūs tik kvalitatīva. Depo pašlaik ir nopērkamas tīri labas putu pistoles par piečuku ar kapeikām gabalā, pats paņēmu pārīti. :)

  Veiksmi vēlot,
  SIA "AB Saimnieks"
  valdes priekšsēdētājs
  Arvo Biķernieks

  Arvo Biķernieks, SIA AB Saimnieks valdes priekšsēdētājs

 • 2016-02-25 12:02
  Kaspars Dzeguze
  Kaspars Dzeguze
  Labdien!

  Grīda starp stāviem nav jāvedina.

  Jūs šuvē varat ielikt MAPEFOAM striķi:
  http://www.velvemst.lv/uploads/mapefoam.pdf

  un tad aizpildīt ar akrila sastāvu:
  http://www.velvemst.lv/uploads/mapeflex_ac4.pdf

  vai
  poliuretāna sastāvu MAPEFLEX PU40:
  www.velvemst.lv/uploads/mapeflex_pu40.pdf

  Šuvi var noblīvēt arī ar logu pašlīmējošām blīvējamām lentām.

  Kaspars Dzeguze, būvinženieris