Vai metāla dekoratīvos vārtus nepieciešams kaut kā īpaši kopt?

Aldonis 2016-02-08

  Labdien! Nesen uzstādīti dekoratīvie metāla vārti. Vai tos nepieciešams kaut kā īpaši kopt?

Atbildes:

 • 2016-02-09 10:08
  Aivars Oleksāns
  Aivars Oleksāns
  Labvakar!
  Ja Jūsu vārti ir pirms krāsošanas cinkoti un tie ir krāsoti ar kvalitatīvu krāsu, tie nav jākopj nekā īpaši.
  Ja tie uzstādīti vietā, kur uz tiem nokļūst smiltis, vārtus var mazgāt ar auto šampūniem.
  Ja tie nav cinkoti, tad vēlams to kopšanai izmantot ūdeni atgrūdošu auto ķīmiju.

  Aivars Oleksāns Kalējs

 • 2016-02-09 10:08
  Guntis Kalsnavs
  Guntis Kalsnavs
  Labdien! Metāla vārti, ja to karkass ir pietiekoši stingrs, kalpos ilgi, bet jāpievērš uzmanība metāla virsmas pārklājumam, kas kalpo kā aizsardzība pret koroziju (rūsu). Ja metāls ir karsti cinkots, tad rūsa to neskars, bet, ja tikai nokrāsots, tad rūsas parādīšanās ir laika jautājums. Lai no tā izvairītos, vēlams ceļu nekaisīt ar sāli, kā arī neļaut žogam un vārtiem 'ieaugt' sniega kupenās. Ja tomēr metāls sāk rūsēt, pareizi būtu rūsu neslēpt zem nākamā krāsas slāņa, bet attīrīt ar rokas elektroinstrumentu un abrazīvu ripu vai ar smilšu strūklu, tad cinkot un krāsot.
  Otrkārt, jāpievērš uzmanība vārtu furnitūrai - tā kā vārtiņi bieži tiek aizcirsti, no trieciena cieš slēdzene. Ja Jums nav ielikta speciāli vārtiņiem un āra apstākļiem paredzēta slēdzene (piemēram, Locinox), bet parastā durvju slēdzene, tad iesaku ierīkt demferi - gumijas sloksnīti, kas mīkstinās vērtnes triecienu un paildzinās slēdzenes mūžu. Slēdzenes cilindriņu pirms rudens sezonas ieeļļojiet ar pāris pilieniem minerāleļļas, bet noteikti to nedariet ar saulespuķu eļļu, kas saulē sakaltīs.
  Nākamā svarīgā lieta ir laba un viegla eņģu darbība. Ik pa trijiem gadiem iesaku izcelt vārtiņus no eņģēm un saeļļot ar biezu smēri - Solidolu vai grafīta ziedi, tad tie neierūsēs un neieķīlēs.

  Guntis Kalsnavs, SIA