Kā pareizāk "iekonservēt" skursteni?

Jānis 2016-01-07

  Labdien! Man ir mūra ēka, kurai ārsienu stūrī ir skurstenis ar divām cukām. Apkure tiks organizēta centralizēti, tādēļ skurstenis savu funkciju vairs neveiks. Tomēr nojaukt negribas - ja nu tomēr noder? Kā to pareizāk "iekonservēt" ? Vai piebērt ar keramzītu vai ekovati?

Atbildes:

 • 2016-01-07 14:59
  Juris Biršs
  Juris Biršs
  inženierzinātņu doktors
  Labdien! Tur nekāda nojaukšana neiznāks, jo tad būs jāārda jau sienas konstrukcija. Divas cukas ir vesela bagātība, kad ir iespēja kaut ko pieslēgt ventilācijai vai vilkmei, kā arī kādu apsildes ierīci. Skursteni noteikti vajag saglabāt. Ja tas darbotos, tad ir zināmas grūtības, jo tas atrodas daļēji ārā un daļēji iekšpusē. Radīsies temperatūru starpība, kas veidos kondensātu un var parādīties dažādi brīnumi. Lai tas nebūtu, skurstenis jāsiltina. Ja siltina no ārpuses, tad viss ir kārtībā un praktiski nekas vairs nav jādara. Ja radīsies vajadzība no pagraba vai istabām pieslēgt ventilāciju, būs gatava dabiskā ventilācija. Ja tā nav un stāv vienkārši mūra skurstenis ar apmetumu, tad iesaku skursteni siltināt un uztaisīt virsū smuku jumtiņu.
  Bērt ciet nekādā gadījumā nevajag. Ja skurstenis būs nosiltināts, tad šeit nekādi siltuma procesi nenotiks. Būs tikai divas, vertikālas ejas, kas augšpusē noslēgtas.

  Juris Biršs, inženierzinātņu doktors