Kā pareizi būtu jākopj metāla dārza mēbeles?

Frice 2015-04-20

  Labdien!
Dārzā ir metāla mēbeles - galds un soliņi. Kā pareizi būtu tās jākopj?

Atbildes:

 • 2015-04-21 09:11
  Guntis Kalsnavs
  Guntis Kalsnavs
  Labdien!
  Dārza mēbēlu kopšana atkarīga no materiāla, kāda tās ir izgatavotas:
  Ja izstrādājums ir no tērauda (melnā metāla) bez cinka pārklājuma, tad to ir jāpārkrāso atkarībā no esošā pārklājuma kvalitātes. Ja metāls vēl nav sarūsējis, tad virsmu attauko ar šķīdinātāju un pārklāj ar krāsu metālam āra apstākļiem, nevis universālo krāsu (kokam un metālam). Tomēr bieži vien ir bēdīgāka aina, ka metāls jau ir sarūsējis. Šajā gadījumā pareizāk būtu nevis krāsot rūsai pa virsu (neiesaku arī Hammerit), bet attīrīt izstrādājumu no rūsas+krāsas pārklājuma ar skrošu strūklu un veidot jaunu pārklājumu. Ja mēbele atrodas visu ziemu āra apstākļos, iesaku vispirms to cinkot, tad krāsot. Jāseko līdzi, lai tiktu ievērota krāsošanas tehnoloģija uz karstā cinka (pasivācija, grunts uz cinka).
  Ja ielas mēbele ir arī cinkota, tad korozijas problēma neeksistēs, bet nepareizas krāsošanas rezultātā mēdz lobīties nost krāsas slānis. Šajā gadījumā arī jāattīra krāsu, kas lobās un pārkrāso, ievērojot krāsošanas tehnoloģiju uz cinka.
  Trešais gadījums ir, ja jums ir čuguna mēbele. Par cik vairumā gadījumu tiek izmantots pelēkais čuguns ar nepārbaudītu sastāvu, to nav ieteicams cinkot, bet tikai pārkrāsot ar pēc iespējas biezāku krāsu vai vairākiem krāsas slāņiem. Ideālajā variantā attīrīt ar skrošu strūklu un krāsot ar 2-komponentu industriālu grunti un krāsu (1+2 slāņi).

  Guntis Kalsnavs, SIA