Kādu žogu vislabāk uzstādīt, lai tas būtu gana drošs, un nebūtu lielas izmaksas?

Mairis 2015-03-23

  Labdien!

Esam pierīgā klusā teritorijā uzbūvējuši māju, taču vēlamies parūpēties par savu drošību pēc iespējas labāk. Sakiet, lūdzu, kādu žogu vislabāk uzstādīt, lai tas būtu gana drošs un nebūtu lielas izmaksas?

Atbildes:

 • 2015-03-24 09:34
  Viesturs Peniķis
  Viesturs Peniķis
  Labdien!

  Samērā drošs žogs un ar samērojamām izmaksām būtu metāla paneļu žogs. Tam augšmalā ir asumi, kas apgrūtina pārrāpšanos un stabus var izvēlēties ar speciāliem stiprinājumiem, kas apgrūtina paneļu patvaļīgu noņemšanu.
 • 2015-03-24 08:48
  Otis Vanags
  Otis Vanags
  valdes priekšsēdētājs
  Labdien!
  Lētākais risinājums, protams, ir sieta žogs, bet to grūti nosaukt par gana drošu, tāpēc to varbūt varētu izmantot starp kaimiņiem un aiz mājas. Ja runājam par sētas fasādes daļu - tai tomēr vajadzētu izskatīties nopietnākai, kā ne kā sēta - Mājas vizītkarte.
  1.Variants - 3D paneļu žogs ar metāla stabiņiem arī izskatīsies gana pārliecinošs un akurāts (ar norunu, ka izvēlēts kvalitatīvs materiāls un kvalitatīvi uzmontēts), bet aiz tā gan būs grūti noslēpties.
  2.Variants -(Dārgāks), protams, ir sausā betona stabi ar koka posmiem, ekonomiskā režīmā var izvēlēties neliela biezuma stabus (piemēram, 13x13 cm) ar kuriem cenas ziņā ir ļoti grūti konkurēt, turklāt tie ir vizuāli skaisti un teicami pilda savus pienākumus, tiesa gan vārtiem nāksies izvēlēties lielākus (17x17 cm biezuma stabus) starp stabiem uzmontēsim vienkāršus, bet gaumīgus koka posmus.(lētāki posmi būs horizontāla apšuvuma vai vertikāli ar taisniem galiem, dārgāki posmi ir ar rādiusu un sarežģītas konfigurācijas- piemēram, žalūzijas) Izmaksas var samazināt, atsakoties no betona pasētas(plāksne, kas atrodas starp stabiem), bet pirms tam vajadzētu visu labi apsvērt.

  Otis Vanags Sia "Laba Sēta" Valdes priekšsēdētājs