7 vienkārši veidi, kā padarīt guļamistabu siltāku, nepalielinot apkuri

Atkal pienācis aukstais laiks, kas palielina komunālos maksājumus līdz ar apkures sistēmas izmantošanu. Tā vietā, lai palielinātu apkures intensitāti, izmēģini alternatīvus, izdevīgus un efektīvus variantus guļamistabas apsildīšanai.

Pārbaudi, vai starp logiem nav spraugu

Ja starp guļamistabas logiem ir manāmas spraugas, siltais gaiss no mājām aizplūdīs ārā, padarot kurināšanu bezjēdzīgu. Spraugu novēršana nav sarežģīts un dārgs uzdevums, kas palīdzēs saglabāt vairāk siltuma telpā.

Izvēlies siltāku segu un gultas veļu

Līdzīgi kā mēs velkam vairākus drēbju slāņus, lai saglabātu siltumu aukstajā gada laikā, arī gultā iespējams ieklāt vairākas segas vai pledus. Sāc ar gultas veļas maiņu – kokvilnas vai satīna veļas vietā izvēlies flaneli. Segai pa virsu uzklāj siltu, mīkstu pledu.

Izmēģini elektrisko sildītāju

Tiek uzskatīts, ka 18°C ir ideāla temperatūra miegam. Ja temperatūra tavā guļamistabā ir zemāka par to, tu vari izmēģināt pieslēgt elektrisko sildītāju, kas būs izdevīgāka opcija istabas apsildīšanai. Izvēloties sildītāju, pievērs uzmanību tā izmēram, lai tas atbilstu telpas izmēram. Nenovieto to pārāk tuvu gultai, lai gultas veļas nesaskartos ar sildītāju.

Uzvelc zeķes

Visvienkāršākā metode, kā nenosalt nakts laikā – uzvilkt zeķes. Siltas kājas ir garantija, ka tu varēsi viegli aizmigt.

Novieto gultu pēc iespējas tālāk no logiem

Ja vien ir tāda iespēja, novieto gultu pie pretējās sienas no logiem. Nakts laikā logi kļūst auksti, un aukstums pāriet arī pie tuvāk esošajiem objektiem.

Uz grīdas uzklāj biezu paklāju

Biezs paklājs siltinās tavu istabu, it īpaši, ja tev ir koka vai lamināta grīda, kas neuztur siltumu. Lielisks variants ir mākslīgā aitāda, kas ne tikai izskatīsies eleganti, bet arī sniegs nepieciešamo siltumu un komfortu.

Aizklāj logus

Aukstums no āras telpā nonāk caur logiem, tāpēc tu vari nosiltināt savu guļamistabu, izvēloties biezākus, smagākus aizkarus. Ieteicams izvēlēties kādu dzīvespriecīgu krāsu, kas mazinās ziemas drūmumu.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!